آخرین اخبار
گندم
مدیر کل دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی:

خرید ۲٫۳ میلیون تن گندم در سال جاری/ خوزستان رتبه اول در تولید

مدیر کل دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی با اعلام خبر خرید ۲.۳ میلیون تن گندم در سال جاری، خوزستان را رتبه اول در تولید این محصول استراتژیک معرفی کرد.
رئیسی
صنایع گزارش می‌دهد:

نگاه و رویکرد حجت الاسلام رئیسی در قبال روستاهای کشورچیست؟/ چرا حدود ۳۰ هزار روستا خالی از سکنه شدند؟ چرا از طرفی جشن خودکفایی گندم می‌گیریم اما از طرف دیگر کندم وارد می‌کنیم؟

حجت الاسلام رئیسی ضمن تشریح نگاه و رویکرد خود در قبال روستاها و روستاییان کشو، پیگیری مسائل ضروری روستاها را یکی از برنامه‌های اصلی دولت خود معرفی کرد.
رئیسی
حجت الاسلام رئیسی:

زنجیره تامین مشکل اصلی کشاورزی ایران/ فروش یا صادرات؛ الزام دولت برای محصولات کشاورزان

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه زنجیره تامین، مشکل اصلی کشاورزی ایران است، تاکید کرد دولت باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که محصولات کشاورزان یا به فروش برسد یا صادر شود تا محصول به هیچ عنوان روی دست کشاورزان نماند.
نشان ما
روستا
درباره ما
«مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران» وابسته به مؤسسه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای سروش زیما به شماره ثبت ۲۵۹۵۴ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد که بعد از پنج سال فعالیت آزمایشی و غیر رسمی، با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر در سالن اجلاس سران، توسط معاون اول رئیس جمهور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، تعدادی از وزرای دولت دوازدهم، تعدادی از نمایندگان مجلس دهم و تعدادی از مقامات کشوری و لشکری، رونمایی و فعالیت خود را با عنوان «خبرگزاری روستا» به عنوان اولین خبرگزاری تخصصی و رسمی کشور در حوزه روستا و عشایر، مطابق با قوانین رسمی جمهوری اسلامی ایران، آغاز نمود.