- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

انعقاد ۱۴۱ قرارداد جدید در شهرک‌های صنعتی فارس

شهرک‌های صنعتی فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس درجلسه مجمع بسیج کارگری فارس از انعقاد ۱۴۱ قرارداد جدید سرمایه‌گذاری با متقاضیان درشهرک‌های صنعتی فارس خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]،مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس درجلسه مجمع بسیج کارگری فارس [2] خبرداد: انعقاد ۱۴۱ قرارداد جدید سرمایه‌گذاری با متقاضیان درشهرک‌های صنعتی فارس از ابتدای امسال صورت گرفته است.

درجلسه شورای قشر بسیج کارگری فارس با انجمن‌ها و تشکل‌های کارفرمایی استان، بر همدلی و هم‌افزایی بمنظور رفع مشکلات و نیز حرکت در مسیر توسعه صنعتی و اقتصادیی و تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی تاکیدشد.

 

 

*** اظهارات مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم گفت: در بحث جنگ اقتصادی باید هرچه بیشتر به ظرفیت‌های تولید داخلی توجه کرد.

احد فتوحی درجلسه شورای قشر بسیج کارگری فارس با انجمن‌ها و تشکل‌های کارفرمایی استان، با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینه رصد و پایش لحظه ای واحد های صنعتی با هدف بررسی و رفع مشکلات آنها افزود:در این زمینه کمیته ویژه ای در این شرکت تشکیل و موارد مربوط به واحدهای صنعتی بصورت روزانه بررسی می‌شود.

 

 

*** طرح توانمندسازی تولید داخلی‌

 

وی با بیان اینکه طرح توانمندسازی تولیدداخلی‌ با هدف ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، رونق صنایع داخلی، افزایش ثروت ملی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، استمرار و افزایش تولیدات فعلی، صادرات کالا و ارزآوری و مقابله با تحریم در دستورکار وزارت صنعت،معدن و تجارت قرارگرفته است گفت:دولت برنامه های دیگری نیز در حوزه های ارزی ،گمرکی و عرضه محصولات پتروشیمی در بازار ثانویه در دست اجرا دارد تا تولید ملی تقویت شود.

 

 

*** فرهنگ بسیجی و جهادی برای ایجاد اشتغال

 

فتوحی در ادامه با تاکید برلزوم توسعه و تعمیق فرهنگ بسیجی و جهادی برای ایجاد اشتغال پایدار در واحد‌های صنعتی، گفت: در این زمینه برنامه جامعی تدوین و عملیاتی شده است تا بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

وی همچنین با اشاره به اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری در ۴۱ شهرک و ناحیه صنعتی کم تقاضا محور استان فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۱قرارداد واگذاری زمین باسرمایه گذاران منعقدشده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵۸قرارداد که رشد بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.

 

 

*** راه‌اندازی واحد‌های صنعتی راکد 

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس راه‌اندازی واحد‌های صنعتی راکد و حفظ اشتغال در واحد‌های موجود را از دیگر اولویت‌ها اعلام و اضافه کرد: در این زمینه از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم تا شاهد بازگشت واحد‌های تعطیل به چرخه تولید باشیم.

وی همچنین از بهره برداری از ۵۰واحد صنعتی در ۶ماهه نخست امسال در شهرک های صنعتی خبر داد و گفت:بر اساس پیش بینی ها تا پایان سال نیز ۱۵۰واحد تولیدی و صنعتی به بهره برداری می رسد.

 

 

*** مهمترین رسالت‌های بسیج کارگری

 

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه فجر فارس نیز در این مراسم از مهمترین رسالت‌های بسیج کارگری را فرهنگسازی برای رونق تولید ملی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در این زمینه برنامه‌های مختلفی در استان اجرایی شده است.

سرهنگ پاسدارمحمدعلی حمیدی با اشاره به اینکه از برنامه های بسیج کارگری بررسی مشکلات و تلاش برای رفع آنها از طریق ایجاد همدلی و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی و تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی نظیر کانون های کارآفرینی و تشکل های صنفی است گفت:در این زمینه از تمام ظرفیت های نیروی مردمی بسیج استفاده خواهدشد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس نیز در پایان با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده و وجود تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌ها و نیز تشکل های خصوصی ،مشکلات در استان فارس در مقایسه با سایر نقاط دیگر کمتر است گفت:

دولت در یک سال اخیر طرح اشتغال روستایی و فراگیر را باهدف ایجاد اشتغال اجرایی کرده و درقالب این طرح بیش از ۱۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود.

 

 

انتهای پیام///