- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری صنایع + فیلم

شهرک‌های صنعتی

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تمهید و تسهیل امور صنایع کوچک  را زمینه فعالیت شهرک‌های صنعتی اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران [1]، مسعود مهدی زاده رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری صنایع گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی زمینه فعالیت مشخصی دارد، که می‌توان به دوسته اصلی تقسیم کرد:

۱- تامین زیر ساخت‌های لازم برای واحدهای تولیدی

۲-تمهید و تسهیل امور صنایع کوچک

که در این زمینه در چهارچوب سیاست‌های وزارت صنعت و شهرک‌های صنعتی ایران فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک که امسال برای اولین بار برگزار شد، بستر بسیار خوبی را برای معرفی واحدهای تولیدی به یکدیگر فراهم کرد.

نمایشگاه همانند یک دانشگاه بود.

دانشگاه محل علم آموزی و ایجاد فن آوری روز است ،این نمایشگاه نیز محل زایش افکار نو بود و همچنین افکار جدید برای کسانی که به دنبال ایده هستند.

 

*** سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی وظیفه تمهید و تسهیل صنایع کوچک را دارد

 

مسعود مهدی زاده گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به عنوان یک سازمان توسعه‌ای وظیفه تمهید و تسهیل صنایع کوچک را دارد که در بخش‌های مختلف برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است که می‌توان به حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، توسعه منابع انسانی در قالب طرح‌های آموزشی، توسعه صنایع کوچک [2] در قالب مدل‌های خوشه صنعتی، نظام پیمان کاری فرعی و تولید بدون کارخانه اشاره کرد.

وی افزود: همچنین از حمایت‌های دیگر می‌توان به بازاریابی و صادرات محصولات در قالب شرکت‌های مدیریت صادرات اشاره کرد که بخش عمده‌ای از هزینه‌ها بر عهده شهرک‌های صنعتی استان‌ها است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اظهار کرد: از مهمترین مشکلات واحد‌های تولیدی که امروزه با آن درگیر هستند موضوع ضعف بنیه مالی و  موضوع بازار و بازاریابی است.

 

*** بر طرف کردن سدها در مسیر تولید

 

وی در ادامه گفت: در ایران تولید، زمینه‌های شکل گیری خوبی دارد اما واحد‌های تولیدی در زمینه بازاریابی و صادرات مشکلاتی را پیش روی خود دارند.

آنچه لازم و انتظار قشر صنعتگر از قوای سه گانه است بر طرف کردن سدها در مسیر تولید است.

مهدی زاده اعلام کرد: امروز ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم.

شرایط جنگ اقتصادی قوانین انعطاف پذیرتری را برای تولید و صنعت می‌طلبد.

قوای سه گانه باید شرایط را فراهم کنند. حتی اگر شده برای کوتاه مدت (۶ماه تا یک سال) تا صنعت قدرت بازیابی خود را پیدا کند و به عرصه تولید بهتر و بیشتر بازگردد.

وی افزود: ایجاد خبرگزاری صنایع اتفاق مبارکی که در عرصه صنعت شکل گرفته و در همین مدت کوتاه توانسته است نقش پر‌رنگی در انتقال پیام کارآفرینان و تولیدکنندگان و تبادل افکار داشته باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در پایان اشاره کرد: خبرگزاری صنایع در زمینه مسائل و مشکلات صنعتی و انعکاس نقطه نظرات کارشناسی فعالیت‌های مناسبی داشته است.

این خبرگزاری می‌تواند نقش بسیار خوبی در کمک به واحد‌های تولیدی برای انتقال پیام آن‌ها به مسئولین و مردم داشته باشد.

 

 

در ادامه اظهارات مهدی‌زاده، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری صنایع را مشاهده نمایید:

 

انتهای پیام///