- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در گفتگو با خبرگزاری صنایع +فیلم

صنایع کوچک

مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان یزد در گفتگو با خبرگزاری صنایع از موفقیت در ایجاد همکاری و هم‌افزایی میان صنایع کوچک و متوسط خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران [1]، مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان یزد در گفتگو با خبرگزاری صنایع اعلام کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در حوزه توسعه خوشه‌های کسب و کار و توسعه نظام پیمانکاری فرعی عمدتا فعالیت اصلی خود را دنبال می‌کند.

 

*** مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت شهرک‌های صنعتی از هماهنگی بین دو مدل توسعه، صنایع کوچک و متوسط خبر داد

 

دهقان افزود: توانستیم بین دو مدل توسعه که تقسیم شده به صنایع کوچک و متوسط، شبکه‌های همکاری و هم‌افزایی به منظور هماهنگی تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: از طریق توانمندسازی صنایع کوچک به واسطه برگزاری آموزش‌های تخصصی در سه سطح مدیریتی، کارشناسی و حتی کارگری، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی چه در داخل و چه خارج از کشور و آشنا کردن واحدهای کوچک و متوسط با این نمایشگاه‌ها برای شرکت در این رویدادها، گام‌های موثری در این حوزه برداشته شده است.

دهقان خاطرنشان کرد: نهایتا هر کاری بنا به ضرورت و تشخیص تیم‌های کارشناسی و شورای راهوری هر خوشه لازم باشد، طراحی و اجرا می‌کنیم تا راهکار رونق بخشیدن به این خوشه را بیابیم.

وی ادامه داد: در استان یزد تا کنون ۵ پروژه توسعه خوشه از سال ۱۳۸۵ به اجرا در آمده است که بدین شرح می‌باشند:

خوشه نساجی، خوشه کاشی و سرامیک، خوشه محصولات کنجدی، خوشه مصنوعات طلا و جواهر و خوشه سنگ‌های ساختمان.

دهقان گفت: در حال حاضر کار بر روی مطالعات خوشه زیلو انجام می‌گیرد.

خوشه‌های مذکور به مرحله توسعه یافتگی رسیده‌اند و در حال حاضر توسط نهادهای هماهنگ کننده خوشه از جمله اتحادیه‌ها و انجمن‌های خوشه که همه متشکل از گروه ذی نفعان هستند، هماهنگ می‌شوند، شرکت شهرک‌های صنعتی نیز طبق آیین نامه‌های حمایتی سازمان صنایع کوچک از تمام برنامه‌های توانمندساز در این حوزه حمایت می‌کند.

مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد [2] افزود: پروژه جدید حدود یک سال پیش آغار گردیده است که مشابهت‌های زیاد به خوشه دارد. ما این پروژه را با عنوان نظام مبادلات پیمان کاری فرعی پیگیری می‌کنیم. در استان یزد کار مطالعاتی این پروژه نیز انجام گرفته است و حدود یک سال است که وارد فاز اجرا شده‌ایم.

وی افزود: مزیت آن در حوزه برق و الکترونیک، صنایع فلزی، معدنی و صنایع فلزات اساسی است. بدین صورت که با شناسایی واحدهای خرد و کوچک و کمک به آنها، اتصال به صنایع بزرگتر انجام می‌پذیرد. سعی می‌شود از توان و تخصص تولید کنندگان داخلی و کارشناسان در پیشبرد پروژه‌های بزرگ کشور بهره بگیریم که هم به بحث تولید کالا توجه شود و هم در طول این مسیر شرکت‌های کوچک توانمندتر و بالغ‌تر شوند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت امیدواریم در استان صنعتی یزد بتوانیم به واسطه انجام با کیفیت این پروژه‌ها، سهمی در پیشبرد توسعه صنعتی استان و به تبع آن در طول زنجیره توسعه صنعتی کشور مفید واقع شویم.

 

در ادامه اظهارات دهقان، مدیر توسعه صنعتی و فن آوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در گفتگو با خبرگزاری صنایع را مشاهده نمایید:

انتهای پیام///