- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین ایمیدرو، وزارت کار و معاونت توسعه روستایی (گزارش تصویری)

ایمیدرو

مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین ایمیدرو، وزارت کار و معاونت توسعه روستایی روز دوشنبه ۲۱ اسفند ماه با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران [1]، مهدی کرباسیان در مراسم امضای توافقنامه همکاری حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال [2] پایدار در مناطق روستایی و عشایری از منابع صندوق توسعه ملی در بخش معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی طی سال گذشته، تصمیم مناسبی مبنی بر تصویب ۱٫۵ میلیارد دلار برای توسعه و اشتغال مناطق روستایی گرفت که ۱۰ درصد آن (۱۲۰۰ میلیارد تومان) به بخش معدن اختصاص می یابد. 

جایگاه معادن کوچک

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد معادن کشور معادن کوچک و روستایی هستند، گفت: بر اساس توافق نامه انجام شده، این نوع معادن می توانند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان وام دریافت کنند و با تضمین صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با آرامش خاطر در حوزه راه اندازی، بهره برداری و فرآوری معادن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در این زمینه، از نظرات تخصصی خانه معدن و ادارات صنعت، معدن و تجارت استان ها استفاده خواهیم کرد. همچنین با حمایت همه نهادها و تلاش موسسات و با سرعت در کار و کاهش زمان رسیدگی، توسعه بخش معدن و فرآوری مواد معدنی اتفاق خواهد افتاد.

۳۵ هزار نفر اشتغال جدید در معادن روستایی

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: رویکرد وزارت کار در دولت یازدهم و دوازدهم در نحوه ورود به اقتصاد تغییر کرده و از رشد اقتصادی صرف به رشد اقتصادی همراه با اشتغال و کاهش فقر سوق یافته است. بر این اساس، اولویت های اشتغال زایی مشخص شده که فرآوری مواد معدنی نیز جزو این اولویت ها است.

انتهای پیام///