- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

آزادراه غدیر، نقطه اتصال آزادراه‌های استان‌های تهران و البرز است

معاون ساخت آزادراه‌های شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل، آزادراه غدیر را نقطه اتصال آزادراه‌های استان‌های تهران و البرز عنوان کرد.

 

*** آزادراه غدیر؛ حلقه اتصال تمامی آزادراه‌های استان تهران و البرز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، جلال بهرامی از آزادراه غدیر به عنوان حلقه اتصال تمامی آزادراه‌های استان تهران و البرز یاد کرد و اظهار داشت:

این آزادراه از چهار استان قزوین، البرز، مرکزی و تهران عبور می‌کند و به همین دلیل دسترسی‌ [2]های مناسبی برای آن طراحی و اجرا شده است.

آزادراه غدیر دارای ۸ تبادل بزرگ، ۱۰ پل تقاطع با راه‌های فرعی و راه‌آهن [3] و همچنین سه پل بزرگ رودخانه‌ای است؛ به گونه‌ای که تمام شریان‌های آزادراهی غرب، جنوب و جنوب شرق [4] منتهی به استان‌های البرز و تهران را قطع می‌کند.

این آزادراه سومین آزادراه بزرگ کشور و مؤثرترین پروژه راهسازی برای پایتخت و استان البرز است.

 

اخبار مهم صنایع:
 
آزادسازی برخی پهنه‌های معدنی فاقد مشکلات محیط زیستی و منابع طبیعی در استان یزد [5]
 
ساخت و افتتاح آزادراه غدیر با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی در مدت ۵ سال [6]

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور [7]

 

 

 

*** افزایش مزایای ترانزیت بین المللی در شبکه حمل و نقل

 

بهرامی همچنین آزادراه غدیر را بخشی از کریدور اصلی جاده تاریخی ابریشم دانست و گفت:

این آزادراه تکمیل‌کننده کریدور شمال-جنوب و کریدور غرب به شرق است که از مرز بازرگان در غرب کشور تا مرز سرخس در شرق کشور امتداد پیدا می‌کند.

 

وی آزادراه غدیر را موجب افزایش مزایای ترانزیت بین المللی در شبکه حمل و نقل کشور معرفی کرد و ادامه داد:

آزادراه غدیر به عنوان یک شاهراه اصلی و یک شریان حیاتی در هر دو کریدور نقش مهم و اساسی ایفا می‌کند و هم در حوزه ملی و هم در حوزه فراملی می‌تواند تأثیرات مطلوبی برای کشور به همراه داشته باشد.

 

بهرامی تکمیل شبکه حمل و نقل به ویژه آزادراهی را در توسعه و حفظ امنیت کشور ضروری معرفی کرد و بیان کرد:

توسعه زیرساخت‌های اساسی برای کلانشهر تهران و وجود شبکه آزادراهی و بزرگراهی در تهران و شهرهای بزرگ همجوار یکی از این راهکارها است. این آزادراه نقش پدافند غیرعامل برای پایتخت دارد که موجب افزایش سطح امنیت ملی می‌شود.

 

*** پیشرفت فیزیکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، معاون ساخت آزادراه‌های شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل در پایان از پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد در ۹ پروژه آزادراهی خبر داد و افزود:

هم اکنون طول شبکه آزادراهی کشور ۲۵۰۰ کیلومتر است و در حال حاضر نیز ۶۶۰ کیلومتر آزادراه در دست ساخت است که تا پایان سال ۱۴۰۰ طول شبکه آزادراهی کشور ۲۵ درصد افزایش یافته و به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

 

 

انتهای پیام///