- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

اجرای طرح ارتقا ایمنی در فرایند عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی

شناورهای سنتی

 مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از اجرای طرح ارتقا ایمنی در فرایند عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی خبر داد.

 

*** طرح ارتقاء ایمنی تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، [1] حمیدرضا محمد حسینی تختی در خصوص اجرای طرح ارتقا ایمنی در فرایند عملیات تخلیه و بارگیری [2] ش‍ناورهای سنتی، اظهار داشت:

بر اساس نتایج حاصله از کمیته بررسی سوانح و درس‌های آموختنی از حوادث پدید آمده در بنادر کشور اجرای طرح ارتقا ایمنی در فرایند عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی مورد توجه همکاران این بندر قرار گرفت.

 

مدیر بنادر و دریا نوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان در ادامه افزود:

این طرح از ابتدای آبان‌ماه با تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات مختلف و با هدف ارتقا سطح ایمنی شناو‌رهای سنتی، ارتقا سطح ایمنی فعالیت خنکاران، تعاونی لنجداران و بارچینی شناو‌رهای سنتی آغاز شد.

در فرایند اجرای این طرح کلیه شناورها بر اساس غربالگری در سطوح سه گانه بارنگ بندی سفید، نارنجی و قرمز قرار گرفته که هر رنگ مبین نتیجه امتیازاتی است که شناور در روند ارزیابی‌ها کسب کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال [3]

آغاز فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک [4]

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور [5]

 

 

*** کاهش ریسک سوانح شناورهای سنتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، [1] مدیر بنادر [6] و دریانوردی [7] شهید باهنر در پایان با اعلام این که تاکنون ۷۰ شناور مورد غربالگری [8] قرار گرفته که از این میزان ۱۵ شناور نتوانسته‌اند امتیاز لازم را به‌دست آورده و در سطح قرمز باقی مانده‌اند، اظهار کرد:

از تداوم فعالیت‌های این شناورها [9] و قرار گرفتن در لیست بارگیری و سفر تا رفع نواقص و ارزیابی مجدد ممانعت به عمل خواهد آمد.

با اجرای این طرح که سطح ایمنی شناو‌رهای سنتی را به لحاظ ایمنی [10]، سطح دانش خدمه، نوع مدیریت شناور، وضعیت تعمیر و نگهداری، سابقه سانحه و یا شبه سانحه مورد ارزیابی قرار می‌دهد، ریسک سوانح [11] مرتبط با فعالیت شناورهای سنتی تا ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام///