- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

۴ مسئولیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد منتقل شد

تنظیم بازار

بر اساس ابلاغ معاون اقتصادی رئیس جمهور، ۴ مسئولیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد منتقل شد.

 

*** ابلاغ ۴ مسئولیت تنظیم بازار به وزارت جهاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، بر اساس ابلاغ محمد نهاوندیان به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، چهار مسئولیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی از جمله مسئولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دامی، تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم‌مرغ و سیاست‌های حوزه صادرات نهاده‌های کشاورزی، دام و طیور و مرغ و تخم‌مرغ به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کلیات اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد [2]

دولت هرچه سریعتر پرونده‌های بازگشت ارز صادراتی را تعیین تکلیف کند [3]

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا [4]

 

 

*** متن ابلاغیه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، معاون اقتصادی رئیس جمهور در متن این ابلاغیه خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، آورده است:

 

بسمه‌تعالی

جناب آقای مهندس رزم‌حسینی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

جناب آقای دکتر خاوازی وزیر محترم جهاد کشاورزی

سلام علیکم

بند (الف) تصمیمات جلسه یکصدونودویکم ستاد هماهنگی اقتصادی [5] دولت مورخ ۷/۱۰/۱۳۹۹ در ارتباط با تقسیم کار تنظیم بازار [6] نهاده‌ها و محصولات کشاورزی، که به تایید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح زیر به ابلاغیه شماره ۹۱۲۲۰ مورخ ۱۳/۸/۱۳۹۹ موضوع تصمیمات جلسه یکصد و هفتاد و هشتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت الحاق و جهت اجرا ابلاغ می‌گردد:

۱- مسئولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز [7] نهاده‌های دامی [8] به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می‌شود.

کلیه اقدامات مربوط به تخصیص و تامین ارز و همچنین ترخیص کالا از گمرک [9] به اشکال مختلف، با مجوز وزارت جهاد کشاورزی [10] انجام خواهد شد.

۲- به‌ منظور حصول اطمینان ناشی از تامین مکفی به موقع و متناسب نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می‌شود تا در شرایط خاص، برای واردات نهاده‌های دامی در چارچوب برنامه زمانی مورد نیاز و بر اساس ابلاغیه شماره ۹۰۸۲۹ مورخ ۱۲/۸/۱۳۹۹ موضوع مصوبه جلسه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش کند.

۳- تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم ‌مرغ با محوریت و براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی در کارگروه تنظیم بازار اتخاذ تصمیم خواهد شد.

۴- سیاست‌های حوزه صادرات [11] نهاده‌های کشاورزی، دام و طیور و مرغ و تخم‌مرغ با محوریت و براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی اتخاذ می‌شود.

محمد نهاوندیان

معاون اقتصادی رئیس جمهور

 

 

انتهای پیام///