- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

شاخص بورس ۱۱ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس

شاخص بورس در جریان دادوستدهای ۲۸ بهمن ماه بازار سرمایه بیش از ۱۱ هزار واحد افت کرد.

 

*** افت شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، در جریان دادوستدهای ۲۸ بهمن ماه بازار سرمایه تعداد ۴ میلیارد و ۴۹۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۴ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان در ۵۰۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱ هزار و ۴۵۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۸۳۶ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع [2] پتروشیمی خلیج فارس ، فولاد [3] مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد خراسان، گروه دارویی برکت و گروه صنعتی بازر با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

 

اخبار مهم صنایع:

تدوین ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی [4]

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا [5]

هدفگذاری برای افزایش سهم بار در شبکه ریلی به ۱۰۰ میلیون تن در سال [6]

 

 

*** بازارهای فرابورس ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۱۷ میلیون ورقه به‌ارزش ۷ هزار و ۵۰۳ میلیارد تومان در ۳۸۳ هزار نوبت، آیفکس ۸۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۳۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگراس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی زغالسنگ پرورده طبس، سیمان ساوه و بیمه دی بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///