- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

رشد ۱۸درصدی عرضه گوشت گوسفند در آذرماه

گوشت

بر اساس اعلام مرکز آمار، عرضه گوشت گوسفند در آذر ماه سال جاری ۱۸ درصد رشد داشته است.

 

*** سهم ۵۶ درصدی گوشت گاو و گوساله از کل وزن گوشت قرمز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، بر اساس نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور، وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌ها در آذر ماه ٩٩ جمعاً ۳۶ هزار تن و ۲۰۰ کیلوگرم بوده است.

در این گزارش سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام است.

 

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۲۰ هزار تن و ۴۰۰ کیلوگرم، ۵۶ و سه دهم درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده است.

گوشت گوسفند و بره با ۱۲ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم، بز و بزغاله با ۲ هزار تن و ۷۰۰ و سایر انواع دام با ٧٠٩ تن، به‌ترتیب ٣۴ و ۲ دهم درصد، ٧ و پنج دهم درصد و ٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغیه فولادی وزارت صنعت ، خلاف قانون است [2]

صادرات محموله‌های فولاد متوقف شد [3]

مصوبه فولادی وزیر صنعت لغو شد [4]

 

 

*** افزایش ٢٧ درصدی عرضه گوشت قرمز در مقایسه با سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ١٣٩٩ با ماه مشابه سال ١٣٩٨، نشان‌دهنده افزایش ٢٧ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقدار عرضه گوشت در آذر ١٣٩٩ نسبت به ماه مشابه سال ١٣٩٨ برای گوسفند و بره ١٨ درصد، برای بز و بزغاله ٢٣ درصد، برای گاو و گوساله ٣۵ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۶٣ درصد افزایش و برای شتر و بچه‌شتر ٣٣ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز از کشتارگاه [5]‌های رسمی کشور در آذر ١٣٩٩ نسبت به آبان ۱۳۹۹ در حدود ۳ و نیم درصد کاهش داشته است.

 

 

انتهای پیام///