- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

صرفه‌جویی ۱۶۰۰ میلیون‌متر مکعب گاز با انرژی‌های تجدیدپذیر

انرژی‌های تجدیدپذیر

مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات از صرفه‌جویی۱۶۰۰ میلیون‌مترمکعب گاز با انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد.

 

*** صرفه‌جویی گاز با انرژی‌های تجدیدپذیر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، سالار آتش‌پر درباره آخرین وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، اظهار کرد:
تولید بیش از ۸۲ میلیون ‌کیلو وات‌ ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور در آذرماه سال ۹۹ از انتشار ۵۵ هزار تن گاز گلخانه‌ای و همچنین ۳۰۰ تُن آلاینده‌های محلی جلوگیری کرده است.

 

مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات با بیان این که ۱۸ میلیون لیتر آب در آذرماه سال جاری صرفه‌جویی شده است، خاطرنشان کرد:
برق تولید شده از منابع پاک در آذر ماه سبب صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی [2] به میزان ۲۳ میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغیه فولادی وزارت صنعت ، خلاف قانون است [3]

صادرات محموله‌های فولاد متوقف شد [4]

مصوبه فولادی وزیر صنعت لغو شد [5]

 

 

وی با اشاره به این که تاکنون حدود ۸۴۷ مگاوات انواع نیروگاه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور توسعه یافته است، گفت:
تزریق پنج هزار و ۶۵۰ میلیون کیلو وات ‌ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان هزار و ۶۰۵ مگاوات کاهش داده است و این امر کمک شایانی به کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌کند.

 

آتش‌پر با تصریح بر اینکه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به ‌ترتیب ۴۱۳ و ۶ مگاوات و ۳۰۳ و ۱۸ مگاوات بیشترین سهم را در تولید برق تجدیدپذیر داشته‌اند، افزود:
در حال حاضر توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده است، به‌طوری‌که تا پایان آذرماه چهار هزار و ۶۵۱ مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت ۵۴ هزار و ۹۳۰ کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق استانی به بهره‌برداری رسیده‌اند.

 

*** بیش از هزار لیتر صرفه‌جویی در آب تا پایان آذرماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات در پایان با اشاره به این که تولید برق از منابع تجدیدپذیر تا پایان آذرماه سال جاری از انتشار سه هزار و ۷۸۵ تُن گاز گلخانه‌ای جلوگیری کرده است، اظهار کرد:
تولید برق از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر همچنین مانع انتشار ۲۳ هزار و ۷۰۰ تُن انواع آلاینده‌های محلی شده ‌است.
بهره‌برداری از این نوع نیروگاه‌ها در کشور تا پایان آذر ماه مانع از مصرف هزار و ۲۴۳ میلیون لیتر آب که در تولید برق از نیروگاه‌های حرارتی از آن استفاده می‌شود، شده است.

 

انتهای پیام///