- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

نهاده‌های مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی را به موقع تأمین کردیم

وزارت جهاد کشاورزی

وزیر صنعت از تامین به موقع نهاده‌های مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

 

*** تامین به موقع نهاده‌های مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، علیرضا رزم حسینی ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت:

با تفکیک وظایفی که انجام شد، مسئول تامین نهاده های دامی وزارت صمت بوده است که خوشبختانه با همکاری بانک مرکزی تاکنون بیش از نیازهای وزارت جهادکشاورزی نهاده ها را تحویل این وزارتخانه داده‌ایم.

وزارت جهاد کشاورزی نهاده ها را در گمرک پس از ترخیص تحویل می‌گیرد و در بازارگاه در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌دهد.

 

وزیر صنعت در پایان، خاطر نشان کرد:

وزارت جهادکشاورزی مسئول تولید و توزیع گوشت مرغ در سراسر کشور است و همچنین خرید مرغ باید توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام گیرد.

 

*** وضعیت بازار مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از افزایش اخیر قیمت مرغ به کیلویی ۳۶ هزار تومان که ۱۶ هزار تومان بیش از نرخ مصوب دولتی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود، مسئولان وزارت جهاد و صنعت [2] به دنبال دستور رئیس جمهور برای کنترل بازار دست به کار شدند تا قیمت را پایین بیاورند.

مرغ پله‌های ترقی قیمت را در یکسال گذشته از کیلویی ۱۰ هزار تومان شروع کرد و در چند هفته گذشته با جهش قیمت از ۲۰ هزار تومان به نزدیک ۳۶ هزار تومان رسید.

رییس جمهور به دو وزارتخانه صنعت [2] و وزارت جهاد کشاورزی دستور داد که هر چه زودتر قیمت را کنترل کنند.

وزارتخانه [3] بخش تولید از ۳ روز پیش عرضه را بیشتر کرد و وزراتخانه [4] کنترل قیمت هم نظارت‌ها را تشدید کرد، وزیر جهاد کشاورزی [5] در نهایت اعلام کرد که بازار مرغ را کنترل کردیم.

 

 

انتهای پیام///