- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

توضیحات رییس کل بانک مرکزی درباره خرید واکسن کرونا

کرونا

رییس کل بانک مرکزی، توضیحات را درباره موانع پیش‌روی خرید واکسن کرونا ارائه داد.

 

*** خرید واکسن کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، عبدالناصر همتی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود، نوشت:

در خصوص واکسن کرونا برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید می‌کنند که برای ثبت درحافظه تاریخی باید به برخی نکات اشاره کنم.

اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخ‌ترین پاسخ به این عده است.

از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) باید از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد تاکنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز به خاطر تحریم غیرانسانی دولت آمریکا وضرورت اخذ مجوز اوفک [2]، با مانع مواجه شده است.

کره جنوبی، بابت انتقال پول از مسیر U-turn دلار برای خریدهای بشر دوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

 

*** موانع خرید واکسن کرونا 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل بانک مرکزی در پایان پیرامون موانع به وجود آمده برای پرداخت و انتقال ارز [3] مورد نیاز به خاطر تحریم غیرانسانی دولت آمریکا، اظهار داشت:

کره جنوبی، بابت انتقال پول از مسیر U-turn دلار برای خریدهای بشر دوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

صندوق بین‌المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع اقتصادی یا حقوقی، حتی جرات مطرح کردن وام بشر دوستانه ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد.

البته، انتقال پول از مسیرهای دیگر تحت پیگیری است که امیدواریم با همکاری و اقدام به موقع دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید.

خرید واکسن از دیگر کشورها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت [4] قرار دارد، اخبار واصله در خصوص تولید داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار کننده است.

 

انتهای پیام///