- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

گزارش معاون طرح و برنامه وزیر صنعت از روند تولید محصولات صنعتی و معدنی

رمزارز

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت گزارشی را از روند تولید محصولات صنعتی و معدنی در ۸ ماهه سال ۹۹  ارائه داد.

 

*** روند افزایش تولید محصولات صنعتی و معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، سعید زرندی با بیان اینکه در هشت ماهه سال ۹۹ انواع خودرو سواری با تولید حدود ۵۴۳ هزار دستگاه و رشد ۲۱ درصدی همراه بود اظهار داشت:

همچنین تلویزیون ۷۹۷ هزار دستگاه با ۶۱ درصد رشد، کاتد مس ۱۹۲ هزارتن با افزایش ۹ درصدی ، فولاد خام با بیش از ۱۹ میلیون تن و رشد بیش از ۸ درصدی، سیمان با‌ تولید ۴۸ میلیون تن و رشد ۱۵ درصدی و لاستیک خودرو با تولید ۱۷۸ هزارتن با رشد ۲۵ درصدی روند افزایش تولید را نشان می‌دهد.

تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون الکتروموتور، کاغذ، کنسانتره زغال‌سنگ و ظروف شیشه‌ای با کاهش تولید مواجه بوده‌اند.

 

***  رشد ۵۰ درصدی صدور پروانه صنفی

 

وی با بیان اینکه در این مدت ۴ هزار و ۵۶۰ پروانه بهره‌برداری جدید صادر شد افزود:

که در تعداد ۱۱ درصد و با ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از ۸۶ هزار نفر رشد ۳۵ درصد را در بخش اشتغال نشان می‌دهد.

صدور پروانه صنفی در این مدت نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته است.

در حوزه تجارت الکترونیک نیز صدور گواهی امضای الکترونیکی در این مدت ۵۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

پروانه اکتشاف معدن با صدور ۶۴۷ پروانه با رشد ۱۲ درصدی، گواهی کشف با ۳۳۹ مورد ۵ درصد و پروانه بهره‌برداری معدن با ۴۱۰ مورد ۶ درصد ، رشد داشته است.

 

*** آمار و اطلاعات بخش صنعت و معدن شفاف اعلام می‌شود

 

زرندی در خصوص تسهیلات به بخش صنعت و معدن نیز گفت:

از منابع پروژه رونق تولید به ۲ هزار و ۲۵۷ واحد به مبلغ بیش از ۵۹ هزار میلیارد ریال و از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه به ۸۲۹ واحد به ارزش ۴۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

انتشار آمار بخش تولید و تجارت به صورت شفاف و منظم انجام می‌شود و همه اطلاعات مثبت [2] یا منفی در اختیار عموم قرار می‌گیرد و در این خصوص ملاحظه‌ای را مدنظر نمی‌گیریم.

اطلاعات کل گزارش واحدهای غیرفعال که شاید در گذشته ملاحظاتی برای انتشار عمومی بود را در سامانه بهین‌یاب برای دسترسی سرمایه‌گذاران قرار داده‌ایم.

وقتی تصمیم به انتشار عمومی صنایع اشباع گرفتیم، برخی افراد نگران تبعات انتشار این لیست بودن اما تصمیم گرفته شد این صنایع به صورت عمومی نیز اعلام شود.

سیاست‌ ما در معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که همه اطلاعات، آمار و گزارش‌ها در دسترس عموم قرار گیرد و هم اکنون در این خصوص در بین سایر دستگاه‌های دولتی پیشتاز هستیم.

در سامانه بهین‌یاب، بخشی به عنوان پایش فضای کسب‌وکار ایجاد کردیم تا صنعت‌گران، معدن‌کاران و تجار نظر خود را در خصوص موانع کسب‌وکار اعلام کنند.

نتیجه این پایش را در خود سامانه قرار داده‌ایم که همگان از نتایج این نظرسنجی هم بهره‌ مند شوند.

 

*** میز خدمت الکترونیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت [3]، معدن و تجارت [4] در پایان پیرامون میز خدمت الکترونیک [5] اظهار داشت:

با توجه به شیوع بیماری کرونا [6] و لزوم ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و تکریم ارباب رجوع و عدم حضور مراجعان به وزارت‌خانه میز خدمت الکترونیکی در سامانه [7] بهین‌یاب ایجاد شده و در مدت حدود یک ماه ۲۷۵ درصد درخواست واصل که به ۲۵۸ درخواست پاسخ داده شده است و  اکثر خدمات وزارت‌خانه، صدور مجوزها درخواست تسهیلات و … به صورت الکترونیکی است و میز خدمت الکترونیکی آماده ارائه به ذینفعان وزارتخانه می باشد.

 

انتهای پیام///