- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

دولت در طرح ملی مسکن موفق نبود/ اعتبار ۱۴۰ هزار میلیاردی برای مسکن‌‌‌سازی

مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است، دولت در طرح ملی مسکن موفق نبوده است.

 

*** اعتبار ۱۴۰ هزار میلیاردی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، محمد سرگزی با اشاره به روند تأمین اعتبارات برای اجرای پروژه‌های مسکن‌سازی دولتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت:

دولت در لایحه [2] بودجه [3] سال ۱۴۰۰ برای اجرای پروژه‌های زیر نظر وزارت راه و شهرسازی از جمله مسکن مهر، بازآفرینی شهری، مصلی تهران و طرح اقدام ملی مسکن، اعتباری حدود ۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته که این ردیف اعتباری نشان دهنده افزایش ۵۰۰ میلیاردی بودجه این حوزه نسبت به سال ۹۹ است.

این اعتبار نشان می دهد سال آینده اقدام اساسی برای تولید مسکن‌و تکمیل برخی پروژه‌های مربوطه صورت نخواهد گرفت.

مجلس یازدهم برای رفع معضل کمبود مسکن، طرح جهش تولید و تأمین [4] مسکن‌را تدوین کرد که بر اساس آن سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی ساخته خواهد شد، حال پیش بینی می شود که برای اجرای این طرح اعتباری حدود ۱۴۰ هزار میلیارد [5] تومان نیاز است، بنابر این ایجاد ردیف اعتباری ۲ هزار میلیاردی در حوزه مسکن‌سازی بسیار ناچیز و کم اثر خواهد بود.

 

*** اقدامی گسترده در بازار مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان، بیان کرد:

دولت در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی کلانی را برای اجرای پروژه‌هایی مانند بازآفرینی شهری [6] و طرح اقدام ملی مسکن انجام داد اما متأسفانه هیچ کدام از این پروژه ها موفقیت آمیز نبوده است.

به طور مثال طرح اقدام ملی مسکن هنوز بعد از گذشت چندین ماه عملیاتی نشده است.

بازار مسکن نیازمند یک اقدام عملی و گسترده در عرصه ساخت [7] و ساز است، در غیر این صورت با تخصیص قطره چکانی اعتبارات نمی توان به توسعه کلان دست یافت.

 

 

انتهای پیام///