- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

کاهش نرخ‌گذاری‌های بی‌پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان بازار ارز

نرخ ارز

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران معتقد است به تدریج شاهد کاهش تاثیرگذاری و قدرت تعیین قیمت و نرخ‌گذاری‌های بی پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان غیرقانونی خواهیم بود.

 

*** کاهش تاثیرگذاری دلالان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، مهدی گوهررستمی، با اشاره به این که، با انتشار رسمی نرخ‌های بازار [2] متشکل ارز ایران و استقبال مردم و فعالان بازار ارز، به تدریج شاهد کاهش تاثیرگذاری و قدرت تعیین قیمت و نرخ‌گذاری‌های بی پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان غیرقانونی خواهیم بود اظهار داشت:

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، میزان استقبال و حمایت مردم [3] و فعالان حوزه ارز از راه‌اندازی کانال های رسمی و انتشار لحظه‌ای نرخ های معاملاتی ارز در این بازار، بسیار قابل توجه و رضایت بخش بوده است.

همچنین این اقدام تاثیر قابل توجهی در کمرنگ شدن یا به عبارت دقیقتر کاهش تاثیرگذاری کانال‌ها و سایت‌ها غیرقانونی داشت؛

این کانال‌ها با هدف سودجویی و سفته بازی به انتشار نرخ‌های غیر واقعی ارز پرداخته و از این طریق به نوسان‌های بازار نقدی (اسکناس)ارز دامن می‌زدنند.

امیدواریم با تداوم انتشار نرخ رسمی ارز معاملاتی این بازار تمامی کانال‌ها و سایت‌های غیرقانونی تعیین نرخ اسکناس [4] ارز به حاشیه رانده شوند و بازار متشکل ارزایران به عنوان تنها مرجع تعیین نرخ عمده اسکناس‌ارز در ایران [5]، جایگاه خود را تثبیت نماید.

 

*** استقبال صرافان از بازار متشکل ارزی

 

وی با اشاره به این که بازار متشکل ارزایران یک بازار معاملاتی عمده نقدی کاملا الکترونیکی است بیان کرد:

تمامی مراحل و چرخه معاملاتی ارز در این بازار شامل ثبت سفارش، تطبیق و انعقاد معامله و تسویه [6] نهایی با استفاده از سامانه معاملاتی پیشرفته در بستر الکترونیکی امن انجام می‌شود که این ویژگی های سامانه معاملاتی، انجام معاملات را برای کارگزاران این بازار در سریع‌ترین زمان، با بیشترین دقت و هزینه معاملاتی پایین ممکن ساخته و موجب استقبال صرافان از پیوستن به این بازار شده است.

 

*** اطلاع از قیمت های واقعی

 

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزایران درباره چگونگی دریافت اطلاعات قیمت‌های واقعی بیان کرد:

مردم و فعالان حوزه ارز می‌توانند، بدون توجه به قیمت‌های غیرواقعی منتشر شده در کانال‌های غیرقانونی و غیر مجاز، برای اطلاع از نرخ‌ ارزهای این بازار با مراجعه به سایت www.ice.ir  و جستجوی نام کاربری iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اینستاگرام از آخرین‌ نرخ‌های این بازار آگاهی یابند و در صورت نیاز با مراجعه به کارگزاران بازارمتشکل ارزایران که اسامی آنها در سایت بازارمتشکل ارز موجود است، ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

لازم است اشاره کنم که در حال حاضر اعلام نرخ‌های این بازار در بازه‌های  نیم ساعته انجام می‌شود و ساعات اعلام آن از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ است.

 

*** استقبال مردم و فعالان بازار ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزایران در پایان اظهار داشت:

با انتشار رسمی نرخ‌های بازار متشکل ارزایران و همچنین استقبال مردم و فعالان بازارارز، به تدریج شاهد کاهش تاثیرگذاری و قدرت تعیین قیمت [7] و نرخ‌گذاری‌های بی پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان غیرقانونی و همچنین به حاشیه راندن کانال‌های غیرقانونی‌ خواهیم بود که تا به امروز با هدف کسب سودهای بادآورده، با هجوم به بازارارز و سیگنال‌دهی های نادرست کوچک‌ترین موضوعات و مشکلات را به بحران‌ تبدیل کردند و باعث نوسانات و تلاطم‌های غیر متعارف در بازار اسکناس نقدی‌ارز شدند.

 

انتهای پیام///