- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

۹۵ هزار نفر در صف دریافت بیمه بیکاری کرونا

بیمه بیکاری کرونا

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار، تعداد افراد در صف دریافت بیمه بیکاری کرونا را ۹۵ هزار نفر اعلام کرد.

 

*** بیمه بیکاری کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، مسعود بابایی در مورد آخرین وضعیت بیمه بیکاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت:

طبق آخرین آمار مربوط به پنجم مهر ماه، افرادی که بیکاری‌شان از اسفند ماه استمرار داشته و یا اینکه از ابتدای خرداد ماه بیکار شده اند تعداد ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر هستند که در سامانه جامع روابط کار ثبت نام کرده اند.

در این بین با توجه به مشکلاتی که در فرایند ثبت نام افراد برای دریافت بیمه بیکاری همچون ثبت اشتباه یا ناقص شماره حساب، شماره شبا، اطلاعات شخصی یا شماره تلفن و یا ثبت نام افراد در خارج از سیستم همچون ادارات کار یا کاریابی‌ها به جای ثبت نام در سامانه، به وجود آمد، تعدادی از افراد نتوانستند مقرری خود را دریافت کنند.

 

وی در ادامه افزود:

دو حالت دارد، افرادی هستند که از اسفند ماه دریافتی نداشتند که اطلاعات این گروه شامل ۶۵ هزار نفربیمه معادل ۶۵ میلیارد تومان در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و پرونده‌ها ارسال شده است.

گروه دوم نیز ۳۰ هزار نفربیمه هستند که پرونده‌هایشان در تأمین اجتماعی قرار دارد و این سازمان در حال انجام پالایش‌های نهایی و ارسال پرونده‌ها به سازمان برنامه و بودجه است.

 

*** واریز بیمه بیکاری 

 

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار در ادامه بیان داشت:

در صورت تکمیل یا تصحیح اطلاعات و مدارک، پرونده‌ها به تأمین اجتماعی ارسال می‌شود؛ البته وزارت کار از زمان واریزها خبری ندارد و سازمان تأمین اجتماعی مکلف به پرداخت است و به جامانده‌های کرونا هم خزانه [2] داری از طریق سازمان برنامه و بودجه باید واریز کند.

البته تاکنون یک میلیون و ۵۵ هزار نفربیمه، بیمه بیکاری را دریافت کرده اند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

منظور از «نفربیمه» این است که ممکن است یک فرد دو بار اسمش برای بیمه آمده باشد و یا اینکه یک فرد سه بار اسمش آمده باشد و در برخی موارد نیز ممکن است فقط یک بار نام یک فرد آمده باشد. بنابراین وقتی می‌گوئیم پرونده ۶۵ هزار نفربیمه در اختیار سازمان برنامه و بودجه است به این معنا نیست که ۶۵ هزار نفر هستند بلکه شاید ۲۰ هزار نفر باشند اما اسامی‌شان دو یا سه بار در تاریخ‌های مختلف آمده باشد.

 

*** ثبت نام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار در پایان، افزود:

ثبت نام طبق روال سال‌های گذشته همچنان ادامه دارد و افرادی که از خردادماه بیکار شده اند باید در سامانه جامع روابط کار به نشانی prkar.mcls.gov.ir مراجعه و فرایند ثبت نام را انجام دهند.

 

 

انتهای پیام///