- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

شاخص بورس ۳۰ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات ۲ مهرماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۰ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۶۱۱ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** رشد شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، در جریان دادوستدهای ۲ مهرماه بازار سرمایه بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۴۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۷۴ میلیارد تومان در بیش از یک ‌میلیون و ۴۹۲ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۰ هزار و ۲۷۴ واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۵۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

*** شاخص‌های اصلی بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص‌های اصلی بازار سرمایه [2] هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند، به ‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۷۹۳۹ واحد، کل (هم‌وزن) ۵۵۱ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۶۱ واحد، آزاد شناور ۳۲۱۰۲ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۳۶۵۶ و ۵۵۰۴۳ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۵۶ میلیون ورقه به ‌ارزش ۳ هزار و ۹۹ میلیارد تومان در ۶۳۵ هزار و ۱۰۹ نوبت، شاخص فرابورس [3] (آیفکس) ۳۲۲ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۳۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم ۲ مهرماه بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی [4] پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری [5] صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، بیمه کوثر و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///