- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

برگزاری نمایشگاه تجاری صنعتی از ۱ مهر/ حضور بیش از ۷۰ شرکت و تولیدکننده ایرانی

انتقال آب خلیج فارس

وزیر نیرو از برگزاری نمایشگاه تجاری صنعتی با حضور بیش از ۷۰ شرکت و تولیدکننده ایرانی از ۱ مهرماه خبر داد.

 

*** عملکرد وزارت نیرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، رضا اردکانیان در خصوص خسارت سیلاب اخیر و عملکرد وزارت نیرو پس از آن، اظهار داشت:

در اثر سیلاب اخیر، ابتدا در بخش برق حدود ۳۷۰۰ مشترک و در بخش آب بیش از ۱۱۶۰ مشترکمان دچار قطعی شدند ولی در همان ساعات اولیه جاهایی که مشکل دسترسی نبود اتصال برقرار شد و در بخش برق فقط ۱۰۰ مشترک باقی ماندند، یعنی ۹۷ درصد وصل شدند، در بخش آب هم ۹۴ درصد وصل شدند، چند موردی باقی مانده که منتظر رفع مشکل هستیم.

 

وی در ادامه افزود:

۱ مهر ۹۹ اولین روز سال آبی ۹۹-۱۴۰۰ بود، سالی که پشت سر گذاشتیم ۹۸-۹۹ از حیث بارش‌ها سال خوبی بود، متوسط ۵۰ ساله ما ۲۵۰ میلیمتر است، درحالی که سال گذشته ۳۱۷ میلیمتر بارش داشتیم یعنی ۲۷ درصد بارش [2] کشور از متوسط دراز مدت بیشتر شد و باعث شد بتوانیم پاسخگوی همه بخش‌ها [3] باشیم.

 

*** آب مصرفی کشاورزی

 

اردکانیان اشاره‌ای به بخش کشاورزی و میزان آب مصرفی [4] این بخش داشت و خاطر نشان کرد:

در بخش کشاورزی حتی بیش از سال‌های گذشته توانستیم آب تحویل دهیم، در حال حاضر نیز از حدود ۵۱ میلیارد متر مکعب حجم مخازن حدود بیست و هفت و نیم میلیارد متر مکعب آب داریم و وضعیت خوبی است.

 

وی در ادامه افزود:

جز در دو مورد که شرایط و میزان مصرف یکسانی حاکم است  و امید است مدیریت [5] شود دغدغه‌ای نداریم، امیدواریم مردم رعایت خواهند کرد که بدون مشکل این سال آبی را پشت سر خواهیم گذاشت.

 

*** برگزاری نمایشگاه تجاری، صنعتی

 

اردکانیان اشاره‌ای به برگزاری نمایشگاه تجاری، صنعتی [6] در افغانستان [7] داشت و اظهار کرد:

موضوع بعدی که حتما در خبرها ذکر شده این است که موفق شدیم به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با افغانستان نمایشگاه تجاری صنعتی را از ۱ مهر ۹۹  در کابل با مشارکت بیش از ۷۰ شرکت و تولیدکننده ایرانی در بخش‌های محتلف انرژی و مخابرات برگزار کنیم.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو مشترکا با وزیر تجارت افغانستان این نمایشگاه را افتتاح کردند و امید است با عرضه خدمات و توانمندی‌های ایرانی زمینه توسعه برقرار باشد.

 

وزیر نیرو در پایان به برگزاری اجلاس سالانه شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری داشت و اظهار داشت:

وزارت نیرو مرکز منطقه‌ای را برای مدیریت آب شهری در ایران تاسیس کرد که با مشارکت سایر کشورهای منطقه و سازمان‌های بین‌المللی است.

 

*** اجلاس سالانه شورای حکام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، گفتنی است، ۲ مهر ماه اجلاس سالانه شورای حکام این مرکز در تهران برگزار می‌شود که به خاطر شرایط کرونا ویدیو کنفرانسی است، ریاست این شورا با وزیر نیرو کشورمان است که ۱۵ کشور  به جز خود ایران در این اجلاس حضور دارند که هشت مورد در سطح وزیر و بقیه در سطح معاون وزیر هستند و کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی مثل سوئیس و همچنین کشور عربی مصر در این اجلاس شرکت دارند.

 

 

 

 

انتهای پیام///