- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

وعده رییس مجلس برای پیگیری طرح سوال از رییس‌جمهور

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید

رییس مجلس در صحن علنی به نمایندگان وعده داد طرح سوال از رییس‌جمهور پیگیری خواهد شد.

 

*** شناسایی ظرفیت‌های کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی مجلس ضمن اعلام وجود مشکلات اقتصادی در کشور، اظهار داشت:

اگر با رویکرد اقتصاد مردم به ظرفیت‌های ملت ایران تکیه کنیم و به سنت‌های الهی باور داشته باشیم، مطمئن هستیم که مشکلات اقتصادی حل شده و انقلابی در وضعیت معیشتی مردم ممکن است، دقیقا همانطور که روزی امنیت جان، مال، زمین ما با کمترین اراده مستکبران به خطر می‌افتاد ولی اکنون با پیروی از منطق قوی شدن و تکیه به ظرفیت‌های مردم خواب آن زمان را هم نمی‌توانند ببینند.

 

*** دشمنی علنی آمریکا

 

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مردادماه که یک نماد روشن برای دشمنی علنی آمریکا با ایران است، افزود:

تنها راه حفظ منافع ملی در برابر این دشمن قسم خورده قوی شدن است، هرگاه حاکمان و کارگزاران مردم به این دشمن اعتماد کردند مردم متضرر شدند و منابع ما به تاراج رفته است و امنیت کشور به خطر افتاده و ملت ما تحقیر شده است.

هرگاه در برابر این تروریست‌های کت شلواری ایستاده‌ایم و با عقلانیت و تدبیر، معیشت و رفاه و زندگی مردم را به خواست آنها گره نزده‌ایم، ظرفیت‌های ملت ما با وعده‌های الهی هم‌افزا شده است و پیروزی‌های بزرگ تاریخی رقم خورده است.

معیشت مردم و پیگیری مسائل آنها تنها با واقع‍یت‌بینی، عمل‌گرایی و عقلانیت و تکیه به مردم ممکن است، نه با نشستن بی‌حاصل و امید بستن به دشمنان ملت ایران و نه با شعار دادن بدون پشتوانه اجرایی و بدون راهکارهای عملیاتی گره‌ای از مشکلات مردم حل می‌شود.

 

*** طرح سوال از رییس‌جمهور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین رییس مجلس در پاسخ به سوال نماینده مردم رشت درباره انتقاد از طرح سوال از رییس‌جمهور بیان داشت:

هیئت‌ رئیسه مجلس به آیین‌نامه داخلی مجلس عمل می‌کند و بر این اساس سوال از رییس‌جمهور نیز پیگیری خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///