- خبرگزاری صنایع - https://sanayepress.com -

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور وزیر صمت (گزارش تصویری)

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد.

 

*** مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع [1]، رضا رحمانی در این مراسم، اظهار داشت:

امروز باز در شرایط جنگ قرار گرفته‌ایم و طی ۱۷ ماه گذشته دشمنان نظام یک جنگ تمام عیار اقتصادی به کشورمان تحمیل کرده‌اند و از اعمال هیچ نوعی از محدودیت‌ها کوتاهی نمی‌کنند.

وی افزود: مختصات این جنگ به نوعی تولید [2] کشور را نشانه گرفته است و همانگونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند امروز تولید یک کار جهادی است و امری مقدس به شمار می آید.

وزیر صمت ادامه داد: برای جبهه کنونی باید با یک اراده واحد اقدام کنیم و قطعا با این رویکرد می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

 

*** احیای روحیه دفاع مقدس در شرایط امروز

 

وی خاطر نشان کرد: باید روحیه دوران دفاع مقدس در شرایط امروز کشور احیا شود و امید دشمن را از امکان تعطیلی واحدهای تولید کشورمان به ناامیدی محض تبدیل نماییم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد:

حفظ وضعیت موجود تولید در شرایط کنونی تبدیل به یک وظیفه عمومی شده است و به عنوان یک رسالت اصلی بر خود واجب می‌دانیم که گره از مشکلات بخش تولید باز کنیم.

رحمانی گفت: علی رغم تشدید چند برابری تحریم‌ها [3] در دوره اخیر، خوشبختانه وضعیت بهتر از سال ۹۷ شده و به جای تعطیلی واحدها حتی شاهد توسعه واحدهای صنعتی نیز هستیم و در همین شرایط بوده است که برخی نیازهای صنعتی وارداتی کشورمان را بومی‌سازی کرده‌ایم و مقدمات تداوم این روند را نیز در چارچوب نهضت ساخت داخل بهتر از پیش فرآهم آورده‌ایم.

 

*** نیاز به روحیه ایثارگری دوران دفاع مقدس

 

وی افزود: امروز فعالسازی ظرفیت خالی واحدها و احیای واحدهای صنعتی که امکان بازگشت به تولید دارند در اولویت قرار گرفته است و اتفاقا از این رویکرد نتایج بسیار خوبی نیز در حال حصول است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صمت در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در پایان تاکید کرد:

توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌های خودکفایی در کشورمان بیش از این‌هاست و فقط مستلزم یک اراده عمومی و همراهی همگانی است تا انشالله در سایه تقویت روحیه فداکاری و ایثارگری همانند دوران دفاع مقدس از این مرحله سخت نیز سرافرازانه عبور کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///