کد خبر:477543
پ
سنگدوینی
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

صرفه‌جویی ۱۰۰ میلیارد دلاری با بهینه‌سازی مصرف سوخت/ امکان سرمایه‌گذاری صنایع انرژی‌بر در میادین گازی برای کاهش ناترازی در کشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس از امکان سرمایه‌گذاری صنایع انرژی‌بر در میادین گازی برای کاهش ناترازی در کشور خبر داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس از امکان سرمایه‌گذاری صنایع انرژی‌بر در میادین گازی برای کاهش ناترازی در کشور خبر داد.

 

*** بهینه‌سازی مصرف سوخت

 

به گزارش صنایع، رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به ضرورت اجرای قوانین تصویب شده در برنامه هفتم توسعه و بودجه ازسوی دولت به ویژه در حوزه انرژی، گفت:

بهینه‌سازی مصرف سوخت یکی از اصلی‌ترین مصوبات برنامه هفتم در حوزه انرژی به شمار می‌آید و به‌یقین با توجه به تاکید موکد کارشناسان، این مسئله باید جزو اصلی‌ترین اولویت‌های دولت باشد چراکه درصورت بهینه‌سازی سالانه می‌توان بیش از 100 میلیارد دلار صرفه‌جویی کرد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس به ضررهای کلان اقتصادی در پی واردات بنزین اشاره کرد و افزود:

در حالی این ضرر به پیکره اقتصاد کشور وارد می‌شود که با بهینه‌سازی مصرف سوخت، افزایش تنوع سوختی و استفاده از سی.ان.جی، ال.پی.جی و برق، همچنین اصلاح فنی خودروها می‌توان جلوی این زیان بزرگ اقتصادی را گرفت.

 

*** افزایش بازدهی نیروگاه‌ها

 

وی با تاکید بر ضرورت افزایش بازدهی نیروگاه‌ها، ادامه داد:

بهینه‌سازی و ذخیره‌سازی دو راه‌حل اصلی برای کاهش ناترازی گاز در کشور به ویژه کمبود گاز در فصل زمستان به شمار می‌آیند لذا دولت باید مصوبات مجلس را اجرا کند.

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان، اظهار کرد:

برای کاهش ناترازی در کشور در برنامه هفتم توسعه به صنایع انرژی بر مانند فولاد، مس و پتروشیمی‌ها اجازه داده شده منابع مالی خود را در میادین گازی جدید سرمایه‌گذاری کنند که این اتفاق می‌تواند به بهتر شدن وضعیت انرژی در کشور کمک شایانی کند.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///