کد خبر:476353
پ
علی اکبر الوندیان ویژه همایش سیمان
دبیر انجمن کارفرمایی صنعت سیمان در جشن نود سالگی صنعت سیمان ایران:

صادرات ۱۰.۵ میلیون تن سیمان در ۹ ماه امسال به ۲۵ کشور جهان/ قابلیت تولید ۱۲ نوع سیمان در کشور 

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت سیمان ضمن اعلام صادرات ۱۰.۵ میلیون تن سیمان در ۹ ماه امسال به ۲۵ کشور جهان از قابلیت تولید ۱۲ نوع سیمان در کشور خبر داد.

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت سیمان ضمن اعلام صادرات ۱۰.۵ میلیون تن سیمان در ۹ ماه امسال به ۲۵ کشور جهان از قابلیت تولید ۱۲ نوع سیمان در کشور خبر داد.

 

*** صنعت سیمان ایران

 

به گزارش صنایع، علی اکبر الوندیان در جشن ۹۰ سالگی سیمان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بر اساس آمارها، ۱۳میلیون تن صادر شد و ۶۰ میلیون تن مصرف داخل کشور بوده است، اظهار داشت:

در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به خاطر همکاری وزارت نیرو در تامین برق و انرژی شاهد رشد تولید در صنعت سیمان هستیم که پیش‌بینی می‌شود برای سال آینده نیز وضعیت بهتری را داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه دهه طلایی در سرمایه گذاری صنعت سیمان دهه ۸۰ است، گفت:

ایران به رتبه چهارم جهان صعود کرده بود و اکنون در رتبه ششم در تولید سیمان رسیده‌ایم.

۹۰ میلیون تن در سال تولید سیمان داریم ضمن اینکه ۱۳ پروژه نیمه تمام داریم که اگر به بهره برداری برسد حدود هشت میلیون تن و ۸۰۰ هزار تن به ظرفیت سیمان سفید اضافه خواهد شد.

روند صعودی را در تولید صنعت سیمان داریم ضمن اینکه از سال صنعت سیمان از سال ۱۴۰۰ وارد بورس کالا و ساماندهی در عرضه و تقاضای سیمان شدیم.

 

 

*** قابلیت تولید ۱۲ نوع سیمان در کشور 

 

وی با بیان اینکه اکنون صنعت سیمان قابلیت تولید ۱۲ نوع سیمان را دارد، ادامه داد:

با لحاظ کردن رده های مقاومتی و درصدهای افزودنی تعداد ۵۵ محصول استاندارد ملی ایران در این صنعت ثبت شده است.

اکنون با توجه به شرایط بازار و تقاضا تعداد ۱۶ نوع محصول عرضه می شود، در نظر داریم به تدریج انواع سینماهای تولیدی در بورس کالای کشور معرفی شود.

 

*** مشکلات صنعت سیمان

 

به گزارش صنایع، دبیر انجمن کارفرمایی صنعت سیمان در پایان، به مشکلات صنعت سیمان پرداخت و بیان داشت:

افزایش نامتعارف هزینه های تولید، شیوه اعمال هزینه های تولید در قیمت کف و موانع صادراتی از مهم‌ترین چالش های صنعت سیمان است.

رشد قیمت سیمان با هزینه تولید توازن ندارد در همین راستا چهار هزار میلیارد تومان از محل مابه التفاوت قیمت سوخت از اردیبهشت ماه امسال هزینه بیشتری به تولیدگران این عرصه تحمیل شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع