کد خبر:476350
پ
حمید فرمانی ویژه همایش سیمان
رییس هیئت مدیره انجمن صنعت سیمان در جشن نود سالگی صنعت سیمان ایران:

افزایش ۱۲ درصدی تولید سیمان در کشور با همکاری وزارت نیرو/ ۷۲ میلیون تن ظرفیت تولید سیمان داریم

رییس هیئت مدیره انجمن صنعت سیمان با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی تولید سیمان در کشور با همکاری وزارت نیرو، ظرفیت تولید سیمان در کشور را ۷۲ میلیون تن اعلام کرد.

رییس هیئت مدیره انجمن صنعت سیمان با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی تولید سیمان در کشور با همکاری وزارت نیرو، ظرفیت تولید سیمان در کشور را ۷۲ میلیون تن اعلام کرد.

 

*** همکاری وزارت نیرو با سیمانی‌ها

 

به گزارش صنایع، حمید فرمانی در جشن ۹۰ سالگی صنعت سیمان ایران با بیان اینکه در تابستان امسال فکر می‌کردیم به خاطر محدودیت در تامین انرژی با کاهش تولید روبرو شویم که با همکاری وزارت نیرو و شخص وزیر شاهد رشد ۱۲ درصدی در تولید سیمان بودیم، اظهار داشت:

با این افزایش تولیدجلوی نوسانات قیمتی گرفته شود به گونه‌ای که میانگین قیمت سیمان در اول تابستان تا پایان آن در کل کشور یکسال بود تنها در برخی مناطق و به صورت جزیی نوساناتی وجود داشت که رفع شد.

صنعتگران اقدام به تولید سیمان می‌کنند تا برای تامین نیاز کشور به سمت واردات نرویم.

 

وی با تاکید بر اینکه ۹۰ میلیون تن ظرفیت اسمی تولید سیمان است، ادامه داد:

۷۲ میلیون تن ظرفیت تولیدی داریم.

مساله مهم در صنعت سیمان تامین انرژی پایدار است ضمن اینکه وزارت نیرو نیز محدودیت هایی در تولید صنعت برق دارد از این رو وارد فضای ایجاد نیروگاه‌های خود تامین شده ایم تا سال آینده بخشی از تامین انرژی را توسط این نیروگاه ها انجام خواهیم داد.

سرمایه گذاران نیز برای این نیروگاه ها اعلام علاقمندی کرده‌اند تا نیاز صنعت سیمان را با تامین انرژی پایدار مرتفع کنند.

 

 

بیشتر بخوانید:

اخبار و تحلیل‌های انتخابات را اینجا بخوانید

 

 

*** تاکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید داخل

 

به گزارش صنایع، رییس هیات مدیره انجمن صنعت سیمان در پایان و با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر حمایت از تولید تاکید کردند، اظهار داشت:

در سال های اخیر آنچه که در محافل کلیدی در آن بحث می شود اقتصاد وتولید است.

جوانان با دانش خود و پیشکسوتان با تجربه توانسته اند در عرصه تولید ورود کنند و صنعت سیمان نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع