کد خبر:475403
پ
سندن ایرانیان
صنایع گزارش می‌دهد:

افتتاح خط تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو، برای اولین بار در کشور/ تامین منابع ارزی توسط بانک مرکزی و عدم پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان، دو چالش بزرگ تولیدکنندگان کشور

آئین افتتاح خط تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو، برای اولین بار در کشور توسط شرکت سندن با حضور مسئولین ذی‌ربط برگزار شد.

آئین افتتاح خط تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو، برای اولین بار در کشور توسط شرکت سندن با حضور مسئولین ذی‌ربط برگزار شد.

 

 

*** آئین افتتاح خط تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو

 

به گزارش صنایع، آئین افتتاح خط تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو، برای اولین بار در کشور با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو و مدیرعامل شرکت سندن در محل این شرکت در استان قزوین برگزار شد‌.

سایت تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو برای اولین بار در  کشور توسط کارخانجات سندن ایرانیان با هزینه ساخت ۲۰۰ میلیار تومان برای اولین بار در کشور صورت گرفت.

 

 

*** رئیس هیئت مدیره شرکت سندن/ هزارتوی مشکلات تولید در کشور

 

شاپور صامعی در این آئین با بیان اینکه چالش‌های ارزی کشور مشکلاتی را برای اجرای این پروژه ایجاد کرد، اظهار داشت:

در یک سال اول اجرای این پروژه حدود ۲۸ درصد از قطعات کمپرسور تولید داخلی شد و تا سال ۱۴۰۵ به ۷۵ درصد خواهد رسید.

 

وی با تاکید بر اینکه برخی از ماشین آلات و قطعات مورد نیاز اجرای پروژه تولید کمپرسور سیستم تهویه خودرو در گمرکات کشور است، ادامه داد:

طی ۲۵ سال اخیر شرکت سندن علیرغم مشکلات مالی و کمبودهای مختلف در کشور همواره با تمام توان از مشکلات عبور کرده و توانسته با مدیریت‌های صورت گرفته مانع ایجاد مشکلی برای نیروی انسانی این شرکت شود.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت سندن با بیان اینکه بانک مرکزی در تخصیص ارز چالش‌های مختلفی را برای تولیدکنندگان ایجاد کردند، تصریح کرد:

شرکت سندن ۳ هزار میلیار تومان از دو خودروساز کشور بدهی دارد و این باعث شده، تولیدکنندگان قطعات خودرو در کشور با مشکلات مختلفی روبرو باشد و در تامین منابع بسیاری از نیازهای خود با مشکل روبرو باشند.

 

 

*** رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس/ ضرورت استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی در کشور

 

عزت الله اکبری تالارپشتی در این آئین صمن عرض خداقوت خدمت حاضرين و تولیدکنندگان، بیان داشت:

یکی از تاکیدات مجلس یازدهم به دولت استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی بوده است.

اینکه بعد از گذشت ۴۰ سال از شروع انقلاب، کماکان تولیدکنندگان از مشکلات مالی و ارزی انتقاد دارند جای تامل دارد و بارها در دیدار با مسئولین بانک مرکزی و وزیر صمت بر این خصوص تاکید شده است.

 

وی در ادامه و با تاکید بر اینکه شهید سپهبد قاسم سلیمانی نشان داد انسان می‌تواند با دست خالی دست به کارهای بزرگ بزند، تصریح کرد:

از صنعت و صنعتگران و به ویژه مسئولین انتظار می‌رود همسو با شهدای بزگوار بسیاری از مشکلات از جمله تامین انرژی و منابع مالی اهتمام ویژه‌تری صورت گیرد.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در مجلس پنجم صندوق ذخیره ارزی با این رویکرد گه تمام منابع باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد افتتاح شد، بیان داشت:

در مجالس بعدی دولت اجازه برداشت از این صندوق را بدست آورد و پس از آن نیز با ایجاد صندوق توسعه بخشی از منابع نفتی نیز به این صندوق رفت و رولت نیز اجازه برداشت نداشت، اما اجرای منظم این سیاست در دولت سیزدهم صورت گرفت!

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع