کد خبر:472352
پ
درگاه ملی مجوزها
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران خبر داد

درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها منوط به اخذ شناسه یکتا می‌شود

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها را منوط به اخذ شناسه یکتا اعلام کرد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها را منوط به اخذ شناسه یکتا اعلام کرد.

 

*** تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

 

به گزارش صنایع، داود طبرسا با بیان اینکه فرآیند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، بصورت رایگان و کاملا غیرحضوری در درگاه ملی مجوزها آغاز شده و به حکم قانون تا پایان سال ۱۴۰۲ باید همه مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) تبدیل شوند، اظهار داشت:

از سال ۱۴۰۱، مجوز کسب و کار قانونی و معتبر، فقط الکترونیکی و شناسه یکتاست و باید در بانک اطلاعات مجوزهای کشور به نشانی qr.mojavez.ir وجود داشته باشد و مجوزی که در این سایت وجود نداشته باشد، غیرقانونی و نامعتبر است.

 

وی با بیان اینکه صاحبان همه مجوزهای قدیمی یا کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ مهلت دارند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها، شناسه یکتا دریافت کنند، تصریح کرد:

تبدیل مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا، کاملا رایگان و غیرحضوری است و با داشتن کارت ملی و مجوز قدیمی، در کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌شود.

مجوزهای الکترونیکی علاوه بر وب سرویس، به راحتی توسط گوشی‌های هوشمند در هر ساعت از شبانه روز قابل استعلام هستند و نیاز به امضا ندارند و مجوزهایی که از مسیر درگاه ملی مجوزهای کشور mojavez.ir صادر نشده باشند با مشکلات مالیاتی، بانکی و خدمات دولتی مواجه خواهند شد.

بر اساس قانون، شناسه یکتا (QRcode) همان مجوز کسب و کار است و صدور مجوز کاغذی توسط هر دستگاهی ممنوع است.

 

*** درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها منوط به اخذ شناسه یکتا می‌شود

 

طبرسا با بیان اینکه درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها منوط به اخذ شناسه یکتا می‌شود، خاطرنشان کرد:

بر اساس اعلام مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار، امکان ثبت تمدید، اصلاح و توسعه مجوزهای کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها مهیا می‌شود، تا پیش از این فقط امکان صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها فراهم بود اما از اواخر آذرماه، همه خدمات مرتبط با مجوزها از صدور تا تمدید، اصلاح و توسعه به صورت کاملا الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان از طریق درگاه ملی انجام می‌شود.

بر این اساس، بدون اخذ شناسه یکتا برای مجوزهای قدیمی و کاغذی موجود، امکان ثبت درخواست تمدید، اصلاح و توسعه میسر نیست؛ بنابراین لازم است همه فعالان اقتصادی برای دریافت شناسه یکتای مجوز اقدام کنند.

 

 

بیشتر بخوانید:

اخبار و تحلیل‌های انتخابات را اینجا بخوانید

 

 

*** ثبت تعداد ۱۶۵ هزار و ۷۳۱ درخواست در درگاه ملی مجوزها

 

به گزارش صنایع، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در پایان و با اشاره به ثبت تعداد ۱۶۵ هزار و ۷۳۱ درخواست در درگاه ملی مجوزها از سوی متقاضیان در استان تهران در یکساله منتهی به پایان آبان ماه سال ۱۴۰۲، بیان داشت:

از این تعداد، ۶۷ هزار و ۶۱۸ مجوز در دوره مورد بررسی در درگاه ملی مجوزها بصورت برخط، بدون کاغذ و کاملا غیرحضوری صادر شده است که حاکی از صدور بیش از ۴۱ درصد مجوزها به صورت برخط است.

در دوره مورد بررسی، ۶۷ هزار و ۷۹۷ درخواست مجوز توسط دستگاه‌ها رد و تعداد ۱۰ هزار و ۱۱۴ درخواست نیز با انصراف متقاضیان مواجه شده و تعداد ۱۹ هزار و ۶۰۴ مجوز نیز در دست بررسی است.

“شاخص پاسخگویی به موقع” در استان تهران، ۹۳ درصد است که بیانگر سهم بالای تعیین تکلیف درخواست‌های مجوز کسب و کار در موعد مقرر است.

 

 

انتهای پیام///