کد خبر:470687
پ
صفایی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

رشد ۹ درصدی تجارت دریابرد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رشد ۹ درصدی تجارت دریابرد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته از خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رشد ۹ درصدی تجارت دریابرد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته از خبر داد.

 

*** افزایش روتبط ایران و ارمنستان

 

به گزارش صنایع، علی‌اکبر صفایی در نشست با معاون وزیر اقتصاد ارمنستان و «واردان گوستانیان» وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران که در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، اظهار داشت:

رئیس جمهوری، معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در مقاطع زمانی مختلف از دولت ارمنستان دفاع کردند در حالی که بسیاری کشورها تلاش داشتند تا جغرافیای منطقه را تغییر دهند و مرز همسایگی ایران و ارمنستان را بر هم بزنند اما جمهوری اسلامی ایران محکم ایستاد و چنین اجازه‌ای نداد.

رئیس جمهور نسبت به همسایگان ایران تعصب بسیار زیادی دارد و به دولت تأکید کرده است که در تمامی ابعاد به‌ویژه ابعاد اقتصادی با کشورهای همسایه همکاری کنند.

 

*** همکاری‌های اقتصادی با کشور همسایه

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در همین راستا همکاری‌های اقتصادی با کشور همسایه رقم خورده‌است، گفت:

تجارت دریابرد ایران نسبت به سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است و در مسیر افزایش این رقم گام بر می‌دارد.

 

صفایی با تأکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از هر گونه توافق دو جانبه بین ایران و ارمنستان در حوزه دریایی و بندری استقبال می‌کند، عنوان کرد:

هر گونه همکاری سه جانبه بین ایران، هند و ارمنستان در چابهار مورد تایید سازمان بنادر و دریانوردی است و در راستای شکل گیری آن با بررسی بسته‌های پیشنهادی گام بر می‌دارد.

پیش از این ایران در نشستی سه جانبه با حضور مشاور رئیس جمهور روسیه، رئیس شورای عالی امنیت ملی هند و وزیر راه و شهرسازی ایران که با حضور سفرای کشورهای حوزه CIS و قفقاز برگزار شد بر همکاری سه جانبه ایران، هند و روسیه تأکید کرد و در این مسیر از تجارب خوبی برخوردار است که می‌توان از این تجربه در راستای تعامل و همکاری سه جانبه ایران، هند و ارمنستان استفاده‌ کرد.

 

 

بیشتر بخوانید:

اخبار و تحلیل‌های انتخابات را اینجا بخوانید

 

 

*** همکاری ایران و ارمنستان

 

به گزارش صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان بر ثمربخش بودن همکاری ایران و ارمنستان در بخش اقتصادی به‌ویژه حوزه دریایی و بندری تأکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع