کد خبر:469261
پ
زاکانی
شهردار تهران در دومین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان:

تمرکز شهرداری تهران و وزارت صمت بر برقی‌سازی خودرو و وسایل حمل و نقل/ ایجاد پارک علم و فناوری در پارک ولایت و ۹ کارخانه نوآوری در شهر تهران

شهردار تهران ضمن تاکید بر تمرکز شهرداری تهران و وزارت صمت بر برقی‌سازی خودرو و وسایل حمل و نقل از ایجاد پارک علم و فناوری در پارک ولایت و ۹ کارخانه نوآوری در شهر تهران خبر داد.

شهردار تهران ضمن تاکید بر تمرکز شهرداری تهران و وزارت صمت بر برقی‌سازی خودرو و وسایل حمل و نقل از ایجاد پارک علم و فناوری در پارک ولایت و ۹ کارخانه نوآوری در شهر تهران خبر داد.

 

*** هوشمندسازی تهران

 

به گزارش صنایع، علیرضا زاکانی در دومین رویداد ملی صنعت دانش بنیان، اظهار داشت:

شهر ما فرسوده و مملو از مشکلات، ترافیک و آلودگی است ولی قابلیت ها و توانمندی‌های بی نظیری هم دارد که اگر به آن توجه شود شهر به الگوی خوبی تبدیل می‌شود. 

توجه به شهروندان و مشارکت آنان برای ساخت شهر فضای جدیدی را برای همه ساکنان ایجاد می کند.

انسان باید در جایگاه دقیق خود بنشیند و از توانمندی هوش مصنوعی استفاده کند؛ تفاوت ما با غرب در موضوع انسان آن است ما طبیعت را امانت می دانیم ولی آنها در سیطره خود می دانند؛ ما انسان را خلیفه الله می دانیم ولی آنها انسان را برده می دانند؛ ما انسان را برای لذت بردن نمی دانیم بلکه انسان باید به سمت کمال حرکت کند.

باید زیرساخت های هوش مصنوعی را بعد از درک درست فراهم کنیم تا گام های بعدی را برداریم. 

اگر در یک شهر فیبر، برق، ابزارهای پردازشی و برخی زیرساخت ها نبود و فهم درستی از هوشمندسازی شهر نداشتیم و از حضور انسان استفاده نکرده و از نوآوری های آن بهره ای نبردیم و نیازهای جامعه را تامین نکردیم اقدام خاصی نکرده و دچار ضرر و زیان می شویم؛ در آن صورت فهم نادرستی از شهر هوشمند داشته و موجب ابتر شدن شهر می شویم‌. 

باید در شهر و برای تحقق مدینه فاضله بازنگری اساسی در کارها و اقدامات کرده و جامع تر نگریست.

شهرداری تهران سرمایه گذاری زمانی، فکری و مادی ویژه ای با تعریف نقشه راه برای هوشمندسازی تهران کرده است. 

ما در قلب تهران و در پارک ولایت پارک علم و فناوری ایجاد کرده ایم؛ راه یک ساله و نیم برای دریافت مجوزهای لازم از کمیسیون ماده پنج و وزارت علوم طی کرده ایم؛ بنا داریم کارخانه های نوآوری در آنجا بنا کنیم؛ ۹ کارخانه نوآوری در شهر تهران ایجاد کرده‌ایم که حلقه‌های بعد از این شهر فناور و پارک علم و فناوری خواهند بود. 

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

سه ناحیه نوآور در تهران را لکه گذاری کرده و ۱۲ خدمت را در آنجا تعریف کردیم‌؛ ایجاد نمایشگاه دائمی علم و فناوری در پارک گفت وگو که بخشی از آن برای این موضوع ساخته و اصلاح شده است. 

۸۵۰ خدمت در شهر تهران داریم که ۸۵ سامانه برای آن در نظر گرفته ایم؛ سوپر اپلیکیشن ویژه ای برای خدمات جامع به مردم شهر تهران در نظر گرفته ایم که از مهرماه در حال فعالیت است؛ سوپر اپلیکیشن شهرزاد هم برای ارایه خدمات به تهرانی ها در نظر گرفته شده است. 

تهران آینده، تهران دیگری است که متفاوت از وضعیت فعل است؛ شهرداری تهران در همراهی با دولت مردمی و وزارتخانه های متعدد در مسیر خدمت به مردم است.

ما مبتنی بر نیاز شهر تهران، حرکت خود را بر اساس مشارکت و کارکردهای متعدد ترسیم کرده ایم.

وزارت صمت بر مدار برقی سازی خودرو و وسایل حمل و نقل متمرکز است که شهرداری تهران هم در خدمت این موضوع است؛ وزارت ارتباطات و فناوری هم در مسیر توسعه خدمات فیبر و ICT است که شهرداری هم همراه آنان است‌. 

 

*** فقدان سقف جمعیتی تهران

 

به گزارش صنایع، شهردار تهران در پایان و درباره فقدان سقف جمعیتی تهران، بیان داشت:

طرح جمعیتی تهران دارای سقف جمعیتی است که هنوز به آن سقف نرسیده ایم؛ ما در کمیسیون ماده پنج برای اصلاح این طرح جامع و ارایه خدمات به تهرانی ها اقداماتی کرده ایم.  

ببرای اصلاح مشکلات متعدد در محله های حصارک، گلابدره، نفرآباد، کن، ونک و اسلام آباد کارهای بزرگی کرده ایم که خیلی ها جرات اقدام و حتی نزدیک شدن به این موضوعات را نداشتند‌.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع