کد خبر:468592
پ
1
در نشست مشترک سازمان مدیریت صنعتی و باشگاه تولیدکنندگان کشور مطرح شد

اهمیت برنامه هفتم توسعه برای زنجیره‌های تولیدی کشور

نشست مشترک سازمان مدیریت صنعتی و باشگاه تولیدکنندگان کشور با هدف آشنایی بیشتر تولیدکنندگان بزرگ کشور با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این سازمان در جهت بهبود و ارتقاء شرایط صنعت کشور برگزار شد.

نشست مشترک سازمان مدیریت صنعتی و باشگاه تولیدکنندگان کشور با هدف آشنایی بیشتر تولیدکنندگان بزرگ کشور با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این سازمان در جهت بهبود و ارتقاء شرایط صنعت کشور برگزار شد.

 

*** اهمیت برنامه هفتم توسعه برای زنجیره‌های تولیدی کشور

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در این نشست ضمن بیان جایگاه ویژه سازمان مدیریت صنعتی در توسعه و توانمندسازی زنجیره‌های تولید کشور، به تشریح وضعیت فعلی ظرفیت ها و اقدامات این سازمان در توانمندسازی زنجیره‌های تولیدی کشور پرداخت و بر لزوم توجه تولیدکنندگان بزرگ کشور به ظرفیت های این سازمان در کاهش مشکلات و موانع تولید تاکید کرد.

 

مصطفی مومنی درخصوص برنامه‌های آتی این سازمان به‌منظور توسعه و توانمندسازی زنجیره های مختلف تولیدی توضیحاتی ارائه داد و برای همکاری و ارائه مشاوره های مدیریتی این سازمان به تولیدکنندگان بزرگ کشور اعلام آمادگی کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این نشست درخصوص جایگاه ویژه زنجیره‌های تولیدی کشور در برنامه هفتم توسعه اظهار داشت:

این برنامه اهمیت زیادی در توسعه زنجیره‌های تولیدی ایران دارد و با همکاری تولیدکنندگان بزرگ کشور می‌تواند به پنجره فرصتی برای توسعه تولید و صنعت کشور تبدیل شود.

 

علی آقامحمدی در خصوص توسعه زنجیره‌های تولیدی در برنامه هفتم توسعه، گفت:

برنامه هفتم توسعه با تمرکز بر توسعه بخش صنعت و نیروی انسانی، تمامی مراحل زنجیره تولید را شامل می‌شود.

این برنامه قابلیت توسعه و بهبود زنجیره‌های تولیدی را در بخش‌های مختلف اقتصادی مانند کشاورزی، صنعت و خدمات ترویج می‌دهد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اهمیت نقش توسعه فناوری و نوآوری در برنامه هفتم توسعه، خاطرنشان کرد:

برنامه هفتم توسعه کشور تأکید زیادی بر توسعه فناوری و نوآوری دارد.

این امر باعث تقویت زنجیره‌های تولیدی و افزایش کارآمدی و کیفیت محصولات می‌شود. 

همچنین، ایجاد و توسعه فناوری‌های پیشرفته در زنجیره‌های تولیدی می‌تواند رقابت‌پذیری صنایع محلی را در بازارهای بین‌المللی افزایش دهد.

 

به گزارش صنایع، در این نشست علی صالح ‌نیا دبیر باشگاه تولید، تاریخچه تاسیس و اهداف تشکیل این باشگاه را بیان کرد و جمعی از تولیدکنندگان بزرگ زنجیره‌های مختلف از جمله موادغذایی، نساجی، دارویی، لوازم خانگی و… درباره جایگاه ویژه سازمان مدیریت صنعتی در توسعه زنجیره‌های تولیدی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع