کد خبر:448501
پ
حمید فرمانی
مدیرعامل شرکت سیدکو در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه و در گفتگوی اختصاصی با صنایع مطرح کرد

دستاوردهای قابل توجه شرکت سیدکو در صنعت سیمان/ افزایش تولید با افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی/ توسعه صنایع بسته‌بندی، ایجاد نیروگاه خورشیدی و تولید سیمان‌های آمیخته دستورکار سال جاری + فیلم

مدیرعامل شرکت سیدکو در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه با تشریح دستاوردهای شرکت متبوع خود در صنعت سیمان، توسعه صنایع بسته‌بندی، ایجاد نیروگاه خورشیدی و تولید سیمان‌های آمیخته را به عنوان برنامه‌های این شرکت در سال جاری، معرفی کرد.

 

*** عملکرد بورسی شرکت سیدکو در سال 1401

 

به گزارش صنایع، حمید فرمانی در حاشیه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیدکو و در گفتگو با خبرنگار این رسانه، در خصوص عملکرد بورسی شرکت سیدکو در سال 1401، اظهار داشت:

مجموعه شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در سال منتهی به 12 اسفند سال 1401 توانست با هزار و دویست میلیارد تومان سود خالص و افزایش 74 درصدی در این شاخص نسبت سال 1400 نتجیه بسیار مناسبی را در صنعت سیمان رقم بزند.

 

وی در ادامه، اعلام کرد:

شرکت سیدکو همچنین با تصویب سهام‌دارن در مجمع عمومی عادی سالانه خود به ازای هر سهم 185 تومان سود تقسیمی توزیع کرد که دستاورد بسیار خوبی برای شرکت بود.

در واقع از هزار و دویست میلیارد تومان سود شرکت مبلغ هزار و صد و ده میلیارد تومان بین سهام‌‎داران توزیع شد که خبر بسیار خوبی برای سهام‌داران بود.

 

 

همچنین بخوانید:

گاز ۵۴ کارخانه سیمانی قطع شد/ وزارت صمت در حال جنگیدن با دشمن فرضی است

وقتی مسئولان وزارت صمت به جای تشکر از تولید کنندگان سیمان، آنها را تهدید می کنند/ علیرغم قطع کامل گاز ۵۴ شرکت سیمانی، کاهش تخصیص گاز به صنعت سیمان به حدود یک پنجم نیاز و کاهش بیش از ۴۰ درصدی برق رسانی به این واحدها، بازار و قیمت سیمان در آرامش و ثبات است

قطع برق سیمانی‌ها از هفته آینده/ قطعی ۱۰۰ درصدی و ۵۰ درصدی گاز در صنایع سیمانی

 

 

*** سیدکو برای سال 1402 چه برنامه‌هایی دارد؟

 

فرمانی در خصوص برنامه‌های شرکت متبوع خود برای سال جاری نیز، اظهار داشت:

شرکت سیدکو در حوزه تولید و توزیع سیمان در سال جاری متناسب با شعار سال برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده استکه بر این اساس تجزیه و تحلیل‌های مناسبی برای پروژه نهضت ملی مسکن و حدود یک میلیون مسکنی که وارد فاز فوندانسیون و سفت‌کاری خواهد انجام داده است.

همچنین ما در شرکت سیدکو علاوه‌بر حفظ تولید سال گذشته مقادیر قابل توجهی افزایش تولید در بودجه شرکت‌هایی زیر مجموعه خود در نظر گرفتیم که انشاا…. به شرط تامین انرژی پایدار از سمت دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط به مهم نیز تحقق پیدا خواهد کرد.

همچنین در بحث طرح‌های توسعه‌ای مجموعه نیز پروژه‌های بسته‌بندی و نیروگاه خورشیدی در دستور کار قرار دارد که به امید خدا تا پایان سال جاری اتفاقات بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

 

سیدکو

 

*** برنامه‌های سیدکو برای ایجاد تحول در صنعت سیمان

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در پایان و پیرامون برنامه‌های شرکت برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی ایجاد تحول در صنعت کشور، اظهار داشت:

از جمله برنامه‌های اصلی شرکت سیدکو افزایش تولید و افزایش بهره‌وری فرآیند است که در این راستا نسبت به تولید سیمان‌های آمیخته با ظرفیت‌های فعلی قدم برداشتیم تا بتوانیم ضمن افزایش تولید و کاهش مصرف انرژی، آلودگی کم‌تری نیز برای محیط زیست داشته باشیم.

با توجه به موارد مذکور بنده فکر می‌کنم که مجموعه سیدکو سال 1402 یکی از شرکت‌هایی خواهد بود که در بحث نهضت ملی مسکن نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

 

نویسنده: امیر رجبی

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع