کد خبر:448400
پ
علی جلال وند
معاون بازرگانی شرکت کاواک صنعت پارسیان در گفتگوی اختصاصی با صنایع:

از مسئولان درخواست می‌کنیم به تولیدات داخلی اعتماد کنند/ با واردات، مانع پیشرفت و توسعه تولیدات داخلی نشوید + فیلم

معاون بازرگانی شرکت کاواک صنعت پارسیان با تاکید بر حمایت مسئولان از تولیدات داخلی، واردات را مانع اصلی پیشرفت و توسعه تولیدات داخلی دانست.

 

*** نهضت ساخت داخل

 

به گزارش صنایع، نهضت ساخت داخل همواره یکی از راهبردهای اصلی کشور برای رونق تولید است.

حمایت از تولید داخلی کشور و تشویق مصرف‌کنندگان به خرید محصولات داخلی منجر به رشد اقتصاد و توسعه ملی خواهد شد.

همچنین از دیگر آثار آن می‌‌توان به افزایش اشتغال، کاهش واردات غیرقانونی، افزایش قدرت ارز ملی، ثبات قیمت کالاها و افزایش کیفیت محصولات اشاره کرد.

بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای حمایت از تولیدات داخلی قوانین مختلفی از جمله ممانعت از واردات یا الزام دستگاه‌های دولتی به تجهیزات داخلی وضع شده است.

در ایران نیز قوانین مشابهی وجود دارد اما به گفته تولیدکنندگان تنها وضع قوانین کمک‌کننده نیست و سیاست‌های دیگری نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

خبرنگار صنایع با توجه به اهمیت موضوع و برای کسب اطلاعت بیشتر در گفتگوی اختصاصی با معاون بازرگانی شرکت کاواک صنعت پارسیان به بررسی هرچه بیشتر نیازهای اصلی تولیدکنندگان پرداخته است که در ادامه می‌توانید ملاحظه نمایید.

 

 

*** ضرورت حمایت از تولید داخل

 

علی جلال‌وند در ابتدای این گفتگو پیرامون توان تولیدکنندگان داخلی، اظهار داشت:

تولیدکنندگان کشور ما به توان تولید محصولاتی که قابل رقابت با تولیدات خارجی است را دارند و بعضا این تولیدکنندگان نیازی به حمایت مالی از طرف دولت ندارند و نیاز اصلی آنها اعتماد و حمایت است.

تولیدکنندگان داخلی ما می‌توانند با اعتبار، ارزش و بهایی که به آنها داده می‌شود محصولاتی را که از خارج کشور تامین می‌شود، به منصه ظهور برسانند.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

شرکت کاواک صنعت پارسیان یکی از همین شرکت‌هایی است که نیاز به دیده شدن و اعتماد مسئولین دارد.

مسئولین برای حمایت از این شرکت تولید محصولات مورد نیاز خود را به این شرکت بسپارند.

لذا بسیاری از شرکت‌های تولیدی کشور به ویژه کاواک صنعت پارسیان نیازی به بحث مالی ندارند و نیاز اصلی آنها این است که با اعتمادی که به این شرکت‌ها می‌شود محصولاتی را که در داخل تولید می‌شود از تولیدگنندگان خریداری شود.

با تحقق این مهم رشد قابل توجهی در بخش صنعت در کشور رخ خواهد داد.

 

 

بیشتر بخوانید:

با شرکتی که ناجی معادن کشور است، آشنا شوید/ شرکت کاواک صنعت پارسیان الگویی موفق در بومی‌سازی ماشین‌آلات و تجهیزات وارداتی/ تولید فیلترپرس معادن با کیفیت برتر و هزینه کمتر در مقایسه با نمونه‌های وارداتی + فیلم

 

 

*** درخواست مهم تولیدکنندگان از مسئولین

 

به گزارش صنایع، معاون بازرگانی شرکت کاواک صنعت پارسیان در پایان و با بیان اینکه امیدواریم مسئولین ما کمی بیشتر به تولیدکنندگان، نخبگان و نیروی کار داخل که شبانه‌روز زحمت می‌کشند، اهتمام و اعتماد کنند، بیان داشت:

تولیدکنندگان داخلی با تحقق این مهم می‌توانند خودشان را به منصه ظهور برسانند و تولیداتشان دیده شود.

کیفیت محصولات داخل با محصولات خارجی کاملا برابری می‌کند، لذا امیدواریم، مسئولین ذی‌ربط و فعالین معدنی که خریدار محصولات ما هستند از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند.

شرکت کاواک صنعت پارسیان قادر است فیلترپرس‌های 2.5 در 2.5 را تولید کند.

با وجود چنین توانی چرا این فرصت را در اختیار شرکت کاواک صنعت پارسیان قرار نمی‌دهیم تا بتواند توانمندی خود را نشان دهد و با ایراداتی مطرح می‌کنیم اقدام به واردات این محصول از خارج کشور می‌کنیم؟

لذا خواهشی که داریم این است با اعتمادی که رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به جوانان و تولیدکنندگان داخلی دارند، اجازه دهیم که این جوانان و بخبگان در حوزه‌هایی مه فعالیت می‌کنند فرصت خودنمایی پیدا کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع