کد خبر:405805
پ
شاخص ایزدخواه
عضو کمیسیون صنایع مجلس پاسخ داد

بحث پولی شدن اسقاط خودرو؛ شایعه یا واقعیت؟/ راهکار کمیسیون صنایع مجلس برای رفع مشکلات اسقاط خودرو‌ چیست؟/ قانون در این خصوص چه می‌گوید؟

عضو کمیسیون صنایع مجلس ضمن اشاره به اینکه با نظارت مجلس، شایعه پولی شدن بحث اسقاط خودرو محقق نمی‌شود، ۳ راهکار کمیسیون متبوع خود برای حل مشکلات این بحث را تشریح کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ضمن اشاره به اینکه با نظارت مجلس، شایعه پولی شدن بحث اسقاط خودرو محقق نمی‌شود، ۳ راهکار کمیسیون متبوع خود برای حل مشکلات این بحث را تشریح کرد.

 

*** از شایعه تا واقعیت؛ ماجرای پولی شدن بحث اسقاط خودرو چیست؟

 

به گزارش صنایع، روح الله ایزدخواه با بیان اینکه بحث اسقاط خودرو‌های فرسوده که از دولت نهم شروع شد، یک موضوع حیاتی برای کشور است، اظهار داشت:

با توجه به اینکه نیمی از خودرو‌های موجود در سطح کشور فرسوده بوده و تردد می‌کنند‏، نیاز است به این موضوع بیشتر توجه شود.

اکنون مشکل این است که دولت قبل موضوع اسقاط خودرو را کنار گذاشت و این مراکز راکد شدند، فرآیند انجام این کار بسیار کاهش پیدا کرد و باعث شد گواهی اسقاط کم شود، اما در عین حال تعداد متقاضیان زیاد باشد.

 

وی در ادامه، افزود:

طبق قانون جدید، اعلام شده تولیدکنندگان باید به ازای تولید هر ۴ خودرو یک خودرو اسقاط کنند، لذا فشار تقاضا باعث شده که با کمبود اسقاط مواجه شویم؛ افرادی هم در وزارت صمت می‌گویند اسقاط را پولی کنیم یعنی به جای اینکه اسقاط خودرو واقعا انجام شود، پول انجام این کار را به دولت دهیم و اسقاط را منتفی کنیم.

بیش از یک سال است که در کمیسیون صنایع موضوع اسقاط خودرو پیگیری شده و اکنون راهکار این موضوع این است که گواهی اسقاط باید معادل سازی شود؛ در حال حاضر رویه کار این گونه است که اگر قرار بر واردات خودرو دیزلی است باید گواهی دیزلی یا اگر خودرو بنزینی وارد می‌شود، گواهی تحویل بنزینی داده شود که این غیر منطقی است، با توجه به قانون جدید مهم نیست چه خودرویی اسقاط می‌شود و بر اساس میزان حجم خودرویی که وارد می‌شود باید خودرو اسقاط شود.

 

ایزدخواه با بیان اینکه تامین مالی نیز موضوع مهم دیگر در اسقاط خودرو است، گفت:

دولت اکنون نمی‌تواند تامین مالی کند و راهکار قانونی بحث گواهی، صرفه جویی سوخت است یعنی دولت طبق قانون باید از کاهش مصرف سوخت حمایت کند؛ باید شخصی که خودرو فرسوده را اسقاط می‌کند معادل یک سال مصرف بنزین، دولت او را تشویق کند، یعنی گواهی صرفه جویی سوخت دهد که قابلیت خرید و فروش در بورس بهادار را دارد.

لذا راهکار سوم، بحث سامانه ها است، اکنون سامانه ناجا که پلاک گذاری می‌کند، سامانه ستاد بهینه سازی مصرف سوخت، سامانه مدیریت حمل و نقل سوخت با یکدیگر وصل نیست و باز هم امضا‌های طلایی نقش بازی می‌کند؛ زمانی ۲۲۰ مرکز در کشور فعال بود که برای ۳۰ هزار نفر اشتغال زایی ایجاد کرده بودند و همچنین مواد اولیه صنعت فولاد نیز از این طریق تامین می‌شد، اما اکنون در این زمینه به شدت کمبود داریم.

 

*** قانون در این خصوص چه می‌گوید؟

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان، گفت:

در قانون بودجه امسال نیز گفته شده ۱۰ درصد از خودرو‌های اختصاص داده شده در قرعه‌کشی به دارندگان خودرو‌های فرسوده تعلق گیرد که متاسفانه وزارت صمت تاکنون آن را امحال کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنايع
ارسال دیدگاه
همراه اول