کد خبر:405740
پ
منظور
از سوی رییس کل سازمان مالیاتی کشور:

مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان مالیاتی ابلاغ شد

رییس کل سازمان مالیاتی کشور، مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان را ابلاغ کرد.

رییس کل سازمان مالیاتی کشور، مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان را ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان مالیاتی

 

به گزارش صنایع، داود منظور در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور، مودیان و شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی، مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان در خصوص سند ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی، حافظه مالیاتی موضوع تبصره ۳ ماده ۳ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که به تایید وزرای امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیده است را ابلاغ کرد.

 

مصوبات این کارگروه شامل، سند ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی، دستورالعمل نحوه صدور صورت‌حساب الکترونیکی، قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره منحصر به فرد مالیاتی در کنار دستورالعمل نحوه اتصال به سامانه مودیان است.

مصوبات این کارگروه در تاریخ نهم مردادماه امسال به امضای «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیده است.

 

رییس سازمان مالیاتی با بیان اینکه تا کنون ۵ هزار و ۳۰۰ فعال اقتصادی، داوطلبانه وارد سامانه مودیان شدند و کارپوشه ایجاد کردند، اعلام کرد:

در این سامانه برای هر کدام از فعالان اقتصادی که به عضویت در می‌آیند یک کارپوشه پرونده ویژه تشکیل می‌شود که همه صورتحساب‌هایی که صادر می‌کند یا صورتحساب‌هایی که به نام او صادر می‌شود به این پرونده یا کارپوشه الکترونیکی انتقال داده می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول