اخبار برگزیده

کد خبر:405619
پ
رستم قاسمی
وزیر راه و شهرسازی پاسخ داد

ساخت 4 میلیون مسکن تا پایان دولت سیزدهم انجام خواهد شد؟/ بانک‌ها همکاری لازم برای تخصیص منابع تسهیلاتی به حوزه مسکن را ندارند

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عدم همکاری بانک‌ها برای تخصیص منابع تسهیلاتی به حوزه مسکن، تاکید کرد، با ادامه این روند در ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی چهار سال آینده با مشکل مواجه می‌شویم.

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عدم همکاری بانک‌ها برای تخصیص منابع تسهیلاتی به حوزه مسکن، تاکید کرد، با ادامه این روند در ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی چهار سال آینده با مشکل مواجه می‌شویم.

 

*** مشکل بزرگ ساخت مسکن

 

به گزارش صنایع، رستم قاسمی در خصوص اهمیت طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد:

طرح نهضت ملی مسکن یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور بوده که نه تنها محدود به یک وزارتخانه نمی‌شود بلکه فراقوه‌ای است.

 

وی پرداخت تسهیلات را یکی از چالش‌های ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد و افزود:

در قانون پیش بینی شده 20 درصد منابع تسهیلاتی بانک‌ها به حوزه مسکن اختصاص پیدا کند در حالی که بانک‌ها همکاری لازم را ندارد.

از این رو مقرر شد جلسه ای با حضور رئیس بانک مرکزی و بانک‌ها اصلی و مورد نظر در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

اگر تسهیلات حوزه مسکن به موقع پرداخت نشود، در انجام تعهدات خودمان را در ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در چهار سال با مشکل مواجه می‌شویم از این رو از همکاری نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم.

امیدوارم با رفع موانع تعهد دولت برای ساخت مسکن که دغدغه رئیس جمهور است، بر طرف شود.

 

*** تاکیدات رئیس جمهور برای ساخت مسکن

 

قاسمی در ادامه، اظهار کرد:

رئیس جمهور با توجه به دغدغه‌ای که برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن دارد به وزارت راه وشهرسازی آمده و به صورت میدانی گزارشات را بررسی کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد که حتما تعهدات دولت برای ساخت واحدهای مسکونی باید عملی شود.

همچنین در خصوص موانع اجرای طرح بحث و گفت وگو صورت گرفت و برای زمین‌هایی که دستگاه‌های دولتی باید به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند، بازه زمانی پیش بینی شد.

 

*** تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

 

به گزارش صنایع، وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد:

3 میلیون 200 هزار واحد مسکنی در شهرها و 800 هزار واحد مسکونی در روستا مطابق با طرح نهضت مسکن ساخته خواهد شد در همین راستا برای حدود یک میلیون و 500 هزار زمین تامین شده و هم اکنون در حال بارگزاری هستند.

همچنین زمین مورد نیاز برای یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی در حال تغییر کار بری در شورای برنامه ریزی استان و شورای عالی شهرسازی است که باید تا پایان شهریور ماه انجام شود. مسئله تامین زمین برای 3 میلیون 200 هزار واحدمسکونی شهری تا چند ماه آینده به پایان خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول