کد خبر:403891
پ
جعفر قادری
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پاسخ داد

طرح انتقال بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت؛ آری یا خیر؟/ قانون در این خصوص چه می‌گوید؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره طرح انتقال بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت، تاکید کرد، این طرح مشکلات جدی ایجاد می‌کند و به صلاح کشور نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره طرح انتقال بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت، تاکید کرد، این طرح مشکلات جدی ایجاد می‌کند و به صلاح کشور نیست.*** طرح انتقال بورس کالا به وزارت صمت؛ آری یا خیر؟به گزارش صنایع، جعفر قادری درباره طرح تنظیم بازار مجلس و‌ انتقال بورس کالا از زیرمجموعه وزارت اقتصاد به وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد:
فکر نمی‌کنم مجلس با این طرح موافقت کند، چرا که انتقال این طرح مشکلات جدی ایجاد می‌کند و به صلاح کشور نیست.
انواع و اقسام بورس جز ساختار‌های بازار سرمایه هستند که زیر مجموعه وزارت اقتصاد فعالیت می‌کنند.
ممکن است بخشی از این بازار‌ها با وزارت صمت و بخشی با وزارت کشاورزی در ارتباط باشند، اما این دلیل نمی‌شود که زیر مجموعه این وزارتخانه‌ها قرار گیرند؛ چراکه طبق قانون زیر مجموعه وزارت اقتصاد باید باشند.

وی در ادامه، افزود:
شاید در برخی موارد نیاز باشد مجموعه بورس کالا با دستگاه‌های دیگر هماهنگ باشد، ولی ساختارش باید زیر مجموعه وزارت اقتصاد باشد و انتقال آن به سایر وزارتخانه‌ها غیرکارشناسی و غیرقانونی است.

 

*** ساختار وزارت اقتصاد نیاز به تغییر نداردبه گزارش صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان، تصریح کرد:

مجموعه بازار سرمایه به وزارت اقتصاد ربط دارد؛ همانگونه که بانک مرکزی و بازار پول، بیمه و گمرک باید زیر مجموعه وزارت اقتصاد باشند، اما اینکه بخواهیم هر کدام از این مجموعه‌ها را از وزارت اقتصاد جدا کنیم توجیه منطقی ندارد.
اتفاقا ساختار وزارت اقتصاد خوب و دقیق است و نیاز به تغییر ندارد.
اگر طرحی در مورد بازار سرمایه در مجلس مطرح می‌شود، باید در کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اختصاصی مورد بررسی قرار گیرد.


انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول