اخبار برگزیده

کد خبر:402867
پ
رسولی نژاد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

اگر رئیس جمهور به فکر ترمیم کابینه نباشد مجلس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند/ تولیدکنندگان قیمت لوازم خانگی را ۲ تا ۳ برابر افزایش دادند/ توقف واردات لوازم خانگی هدفمند و تدریجی نبود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن بیان اینکه توقف واردات لوازم خانگی هدفمند و تدریجی نبود، از افزایش 2 تا 3 برابر قیمت لوازم خانگی خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن بیان اینکه توقف واردات لوازم خانگی هدفمند و تدریجی نبود، از افزایش 2 تا 3 برابر قیمت لوازم خانگی خبر داد.

 

*** تولیدکنندگان قیمت لوازم خانگی را ۲ تا ۳ برابر افزایش دادند

 

به گزارش صنایع، سیداحمد رسولی نژاد درباره وضعیت بازار لوازم خانگی، اظهار داشت:

با وجود اینکه به تولیدکنندگان لوازم خانگی اعتماد شد اما بخش قابل توجهی از این تولیدکنندگان از این آزمون سربلند بیرون نیامدند و از این اعتماد سوءاستفاده کرده و قیمت محصولات خود را از همان ابتدا حدود 2 تا 3 برابر افزایش و کیفیت را کاهش دادند چراکه میدان را از رقیب خالی دیدند.

اگر بنا بود که واردات لوازم خانگی متوقف شود، دولت باید این اقدام را به صورت هدفمند و تدریجی و در چند مرحله انجام می‌داد به این معنا که متناسب با قیمت و کیفیت محصولات تولید داخل واردات ممنوع شود.

 

وی با بیان اینکه با وجود تذکرات، در این حوزه بخش قابل توجهی از تولیدکنندگان به این تذکرات توجه نکردند، ادامه داد:

هرچند برخی از آن‌ها به صورت نمایشی، اقداماتی انجام دادند اما در ادامه شاهد افزایش قیمت و کاهش کیفیت بودیم.

 

*** خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه تحت فشار هستند

 

رسولی نژاد با بیان اینکه دولت باید شرایط را برای مردم به گونه‌ای تنظیم کند که فشار اقتصادی تحمیل شده به مردم کاهش یابد، اضافه کرد:

در حال حاضر خانواده‌هایی که به دنبال تهیه جهیزیه برای عروس خود هستند، تحت فشار هستند و ناچارند مبالغ زیادی را برای خرید لوازم خانگی داخلی پرداخت کنند؛ دولت باید برای ساماندهی بازار و صنعت لوازم خانگی اقدام موثر انجام دهد.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد:

مقرر بود گرانی‌ها منحصر به چند قلم کالای محدود باشد اما اکنون افزایش قیمت‌ها شامل ده‌ها قلم کالا شده است؛ هرچند ممکن است زمانیکه برخی تولیدکنندگان قیمت لبنیات، شوینده‌ها یا کالاهایی مانند رب را یکباره و بدون مجوز افزایش می‌دهند، با آن‌ها برخورد و قیمت‌ها کاهشی شود اما باید به این نکته توجه کرد که در وهله نخست بهای کالاها به ارزش ابتدایی خود باز نمی‌گردد و در مرحله بعدی با وجود اینکه گرانفروشان جریمه می‌شوند اما زیان مردم بابت افزایش غیرقانونی قیمت کالاهای جبران نمی‌شود.

 

*** زمان ترمیم کابینه فرارسیده است

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، با بیان اینکه دولت به اندازه کافی فرصت داشته و زمان ترمیم کابینه فرارسیده است، تصریح کرد:

من جزو نمایندگانی بودم که با استیضاح در ماه‌های پیش مخالف بودم اما اکنون معتقدم اگر رئیس جمهور به فکر ترمیم کابینه نباشد مجلس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند.

فرصت کافی به برخی وزرا از جمله وزیر صمت داده شده و اینکه گفته می‌شود قرار است دو وزارت صنعت و معدن و بازرگانی تفکیک شود، ممکن است زمانبر باشد از سوی دیگر این موضوع موافقانی و مخالفانی در دارد.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید