کد خبر:402454
پ
بندر شهید رجایی
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان:

بندر شهید رجایی از ابتدای سال 1401 تا کنون میزبان ۹۰۰ هزار تن کالای اساسی بوده است

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان از واردات ۹۰۰ هزار تن انواع کالا‌های اساسی به کشور از طریق بندر شهید رجایی از ابتدای سال 1401 تا کنون خبر داد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان از واردات ۹۰۰ هزار تن انواع کالا‌های اساسی به کشور از طریق بندر شهید رجایی از ابتدای سال 1401 تا کنون خبر داد.

 

*** واردات ۹۰۰ هزار تن کالای اساسی از بندر شهید رجایی

 

به گزارش صنایع، ناصر سرگزی‌زاده با اعلام اینکه بندر شهید رجایی استان هرمزگان یکی از مبادی اصلی ورود انواع کالا‌های اساسی به کشور است، اظهار داشت:

از ابتدای سال جاری تا کنون، ۵۲ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی به وزن ۸۹۸ هزار تن در لنگرگاه بندر شهید رجایی پهلو گرفته‌اند که محموله‌های آن‌ها پس از تخلیه به انبار‌های ذخیره‌سازی استان، منتقل و سپس به کانون جمعیتی ارسال شده است.

 

وی با اشاره به اینکه کالا‌های تخلیه شده از این کشتی‌ها، شامل گندم، برنج و روغن خام است و به طور متوسط هر هفته سه فروند کشتی در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرند، اظهار کرد:

از این میزان کالای تخلیه شده، ۷۱۹ هزار تن گندم با ۱۱ فروند کشتی اقیانوس‌پیما، ۱۲۱ هزار تن برنج با ۳۸ فروند کشتیِ کانتینری و ۵۷ هزار تن روغن خام خوراکی نیز با ۳ فروند کشتی وارد لنگرگاه این بندر شده‌اند.

 

 

بیشتر بخوانید:

ارز تک نرخی شود/ دلایل اصلی زیان انباشته بانک‌ها/ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها عامل افزایش نرخ تورم نبود/ تورم یک‌سوم اروپایی‌ها دو رقمی شد

دلیل کاهش صادرات ایران به عراق چیست؟/ رشد ۵۵ درصدی افزایش صادرات به اتحادیه اروپا

رشد ۳۷ درصدی واردات اروپا از ایران در ۴ ماهه ۲۰۲۲

 

 

*** ارسال کالاهای اساسی به سراسر کشور

 

به گزارش صنایع، سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان در پایان و با تأکید بر اینکه ۸۳۷ هزار تن از کالا‌های اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی پس از انتقال به انبار‌های استان از طریق شبکه‌های حمل‌ونقل کالا، به سراسر کشور ارسال شده‌اند، خاطرنشان کرد:

باقی‌مانده این کالا‌ها نیز بر اساس برنامه حمل‌ونقل شرکت بازرگانی دولتی ایران در حال ارسال به اقصی نقاط کشور می‌باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید