اخبار برگزیده

کد خبر:401711
پ
شاخص الوانی
پدر مدیریت دولتی ایران در گفتگوی اختصاصی با صنایع پاسخ داد:

آموزش و تربیت مدیران تراز جهانی یا مدیران تراز ملی؟/ با توجه به گسترش روابط شرکت‌ها در حوزه جهانی، نیاز به مدیرانی در تراز ملی داریم یا جهانی؟ + فیلم

پدر مدیریت دولتی ایران با توجه به رشد و توسعه تعاملات بین المللی، ویژگی مدیران مورد نیاز کشور در شرایط جدید را مشخص کرد.

پدر مدیریت دولتی ایران با توجه به رشد و توسعه تعاملات بین المللی، ویژگی مدیران مورد نیاز کشور در شرایط جدید را مشخص کرد.

 

*** مدیریت در کلاس جهانی

 

به گزارش صنایع، روند برقراری ارتباط و همکاری‌ها میان برخی صنایع داخلی با طرف‌های خارجی روز به روز توسعه بیشتری پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود در آینده نیز شاهد گسترش بیش از پیش تعاملات اقتصادی و صنعتی باشیم، لذا از این جهت، دستیابی به نظام مدیریتی در تراز جهانی بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.

اما نکته‌ای قابل توجه در این میان، تفاوت‌های ملی، فرهنگی و مذهبی جامعه ایران با کشورهای غربی است که اجرای الگوهای خارجی در نظام مدیریتی کشور را با چالش مواجه می‌کند.

از این جهت خبرنگار صنایع برای یافتن پاسخ این سوال که، با توجه به شرایط موجود و با نگاه به آینده، ما نیازمند مدیرانی با تراز ملی هستیم یا جهانی، گفتگویی را با پدر مدیریت دولتی ایران انجام داده است که خلاصه آن را در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

 

*** مدیران تراز ملی یا مدیران تراز جهانی

 

سید مهدی الوانی در ابتدای این گفتگو پیرامون چالش‌ها و اقدامات لازم برای اجرای مدیریت در کلاس جهانی در نظام مدیریتی کشور، اظهار داشت:

مدیران تراز جهانی ویژگی‌های خاص خود را دارند که لازم است این ویژگی‌ها با جامعه و فرهنگ کشور تطبیق داده شود که در واقع این موارد به ما می‌گوید باید به دنبال مدیر تراز ملی خودمان برویم.

چرا که در این جا دو سوال مهم وجود دارد، اول اینکه مدیر تراز جهانی در کدام کشور مدنظر است و سوال دیگر اینکه، آیا الگوی مدیر تراز جهانی ما در کشورهای دیگر نیز یافت می‌شود؟

 

وی در ادامه با بیان اینکه مدیر تراز جهانی ما باید با الگو برداری از ویژگی‌های اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگی و سیاسی خودمان تطبیق داده شود، افزود:

به نظر من باید با در نظر گرفتن موارد مذکور به سمت تربیت مدیران تراز ملی خودمان برویم.

چرا که باید مدیران کشور، رنگ و بوی جامعه و فرهنگ خودمان را داشته باشند.

 

 

بیشتر بخوانید:

عوامل تاثیرگذار بر سبک مدیریت در کلاس جهانی چیست؟/ توسعه نوآوری، فناوری، کسب و کارها، هوش مصنوعی، بلاکچین و متاورس چه تاثیری بر تغییر سبک مدیریت‌ها دارد؟ + فیلم

دومین کنگره بین‌المللی چشم انداز مدیریت کلاس جهانی در ایران چه اهدافی را دنبال می‌کند؟/ افزایش تولید ناخالص داخلی در کشور وابسته به چه عواملی است؟ + فیلم

مدیریت کلاس جهانی چیست و چرا باید در نظام مدیریتی کشور اجرا شود؟/ طراحی مدل ایرانی – اسلامی مدیریت کلاس جهانی در ایران + فیلم

 

 

*** تربیت مدیران تراز ملی برای توسعه ملی

 

به گزارش صنایع، پدر مدیریت دولتی ایران در پایان، خاطرنشان ساخت:

مواردی که ذکر شد را می‌توان به عنوان مدیر تراز ملی به جای مدیر تراز جهانی قلمداد کرد که باید برای توسعه کشور در مسیر تربیت این مدیران قدم برداریم.

 

نکته:

در پایان می‌توانید ویدیوی گفتگوی خبرنگار صنایع با پدر مدیریت دولتی ایران را ملاحظه نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید