کد خبر:394861
پ
آب
مدیر عامل آبفای استان تهران:

دومین خشکسالی سنگین استان تهران/ فقط ۱۰ درصد مردم صرفه‌جویی کنند، ۳۵۰ هزار مترمکعب صرفه‌جویی می‌شود

مدیر عامل آبفای استان تهران با بیان اینکه دومین خشکسالی سنگین استان تهران را سپری می‌کنیم، اعلام کرد، فقط ۱۰ درصد مردم صرفه‌جویی کنند، ۳۵۰ هزار مترمکعب صرفه‌جویی می‌شود.

مدیر عامل آبفای استان تهران با بیان اینکه دومین خشکسالی سنگین استان تهران را سپری می‌کنیم، اعلام کرد، فقط ۱۰ درصد مردم صرفه‌جویی کنند، ۳۵۰ هزار مترمکعب صرفه‌جویی می‌شود.

 

*** وضعیت آبی تهران

 

به گزارش صنایع، محمدرضا بختیاری با حضور در رسانه ملی، امسال را به دلیل کاهش حجم بارندگی و ورودی سد‌های کشور از نظر منابع سال ویژه‌ای عنوان و اظهار کرد:

سال آبی اخیر در تهران، البرز، قزوین، سمنان، یزد، کرمان و فلات مرکزی کشور نسبت به سال قبل بارندگی کمتر بوده بطوریکه میزان بارندگی امسال استان تهران تا بهار حدود ۱۸۰ میلی متر بوده در حالیکه سال گذشته ۲۶۶ میلی متر بوده و امسال دومین خشکسالی سنگین را در استان تهران سپری می‌کنیم.

مصرف شهر تهران الان ۳ و نیم میلیون مکعب در روز است یعنی ۴۱ هزار لیتر در هر ثانیه و چنانچه فقط ۱۰ درصد مردم صرفه جویی کنند ۳۵۰ هزار مترمکعب صرفه جویی می‌شود که برای عبور از تابستان سخت پیش رو کفایت می‌کند.

 

وی در ادامه، افزود:

در تهران میزان تولید برق حدود ۱۰۰ مگاوات است که عدد زیادی نیست، اما اثرگذار است.

در استان تهران، شهر تهران از منابع آب سطحی مثل سد‌ها استفاده می‌کند و کمتر دچار نوسان‌های برق می‌شود و عمدتا در شهرستان‌های استان تهران مشکل داریم.

 

 

بیشتر بخوانید:

آب مشترکان بدمصرف تهرانی از ابتدای تیرماه قطع خواهد شد

کاهش ۶ درصدی آب سدهای کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل

پنج چالش جهانی پیش روی صنعت انرژی

 

 

*** وضعیت مصرف آب تهران 

 

مدیر عامل آبفای استان تهران در پایان، تاکید کرد:

در تهران امکان زدن سد و به تناسب ذخیره هم وجود ندارد.

این در حالی است که مصرف شرب در تهران بسیار بالاست و همان میزانی که ذخیره می‌کنیم همان میزان نیز تقریبا مصرف می‌کنیم به طوریکه مصرف مردم در استان تهران ۵۱ درصد برای کشاورزی و حدود ۴۰ درصد برای شرب است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول