کد خبر:387403
پ
دپو گمرک
رئیس کل دادگستری هرمزگان:

دپوی ۱۵۰هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان هرمزگان/ دستور ترخیص ‌۳۲هزار تن روغن

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به دپوی ۱۵۰هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان، از صدور دستور قضایی برای ترخیص ‌۳۲هزار تن روغن خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به دپوی ۱۵۰هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان، از صدور دستور قضایی برای ترخیص ‌۳۲هزار تن روغن خبر داد.

 

*** بازدید رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از بندر شهیدرجایی

 

به گزارش صنایع، مجتبی قهرمانی در سی و هشتمین بازدید خود از بندر شهیدرجایی بندرعباس ضمن بازرسی از قسمت‌های مختلف این مجتمع بندری، گمرک، اسکله‌ها و انبار‌ها، اقدامات انجام‌شده به‌منظور مقابله با قاچاق در بندر و گمرک شهیدرجایی را شخصاً مورد بررسی قرار داد و علاوه بر ارائه توصیه‌های لازم خطاب به مسئولین مربوطه به‌منظور تشدید تدابیر پیشگیرانه و مقابله‌ای، دستورات ویژه‌ای صادر کرد.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در ادامه ضمن نظارت بر نحوه انبارگردانی حدود ۸۰ هزار کانتینر و ۴۴ انباری که پس از دستور رئیس قوه قضاییه تعیین تکلیف آنها شروع شده است، آخرین وضعیت کالاهای اساسی دپوشده در بندر شهیدرجایی بندرعباس را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را جهت تسریع در ترخیص و حمل این کالاها به اقصی نقاط کشور صادر کرد.

 

 

بیشتر بخوانید:

روغن خوراکی گران نمی‌شود/ دولت مابه‌التفاوت افزایش هزینه‌ تمام‌شده تولید روغن را به کارخانجات روغنی پرداخت می‌کند

وزیر جهاد مخالف افزایش قیمت روغن نباتی است/ پرداخت مابه‌التفاوت تولید به کارخانجات روغن

امکان قاچاق گازوئیل در قالب تصفیه روغن‌های سوخته/ صادرات ۴۸ هزارتنی سوخت تقطیری

 

 

*** دستور ترخیص ‌۳۲هزار تن روغن

 

به گزارش صنایع، قهرمانی در این خصوص، اظهار داشت:

در جریان این بازدید و در حضور مسئولین مربوطه، تصمیمات لازم به‌منظور شتاب‌بخشی به روند ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شده است و بر این اساس، دستگاه‌های متولی، مکلف هستند نسبت به بسیج تمامی امکانات برای ترخیص فوری اقلام دپوشده در این مجموعه بندری به‌سرعت اقدام کنند.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در پایان ضمن حضور در محل مخازن روغن واقع در گمرک شهیدرجایی بندرعباس با اشاره به اینکه حدود ۱۵۰ هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان هرمزگان وجود دارد تصریح کرد:

تصمیمات لازم برای تسریع در روند ترخیص محموله ۳۲هزارتنی روغن به‌منظور تأمین مواد اولیه مورد نیاز تعداد زیادی از کارخانه‌های تولید روغن خوراکی در سراسر کشور اتخاذ شده است.

مقرر شده است به‌منظور تأمین ناوگان حمل‌ونقل مورد نیاز برای انتقال این محموله بزرگ روغن، تعداد کامیون‌های موجود در بندر شهیدرجایی بندرعباس دوبرابر شود و خروج و بارگیری نیز به‌صورت ۲۴ساعته ادامه یابد تا در اسرع وقت روغن‌های وارداتی به‌‌صورت کامل تخلیه و برای کارخانه‌های تولید روغن خوراکی در اقصی نقاط کشور ارسال شود.

با توجه به مشکلات تنها کارخانه تولید روغن خوراکی استان هرمزگان در تأمین مواد اولیه نیز مقرر گردید به‌منظور استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط تولید، با هماهنگی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، میزان قابل‌توجهی مواد خام اولیه به این کارخانه تحویل داده شود تا ضمن تولید حداکثری، محصولات خود را به‌سرعت روانه بازار کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید