کد خبر:387149
پ
معدن کلیبر
الو صنایع

چرا حقوق کارگران مجتمع نفلین سینیت کلیبر پرداخت نمی‌شود؟

یکی از اهالی شهر کلیبر در استان آذربایجان شرقی با ارسال پیامی به الو صنایع از پرداخت نشدن حقوق کارگران این معدن طی واگذاری به بخش خصوصی انتقاد و خواستار رسیدگی مسئولان شد.

یکی از اهالی شهر کلیبر در استان آذربایجان شرقی با ارسال پیامی به الو صنایع از پرداخت نشدن حقوق کارگران این معدن طی واگذاری به بخش خصوصی انتقاد و خواستار رسیدگی مسئولان شد.

 

*** اعتراض کارگران معدن نفلین سینیت

 

به گزارش صنایع، گزارش‌های رسیده از مجتمع نفلین سینیت کلیبر حاکی از این است، این معدن که بزرگترین معدن نفلین سینیت کشور است، به مبلغ ماهانه ۹ میلیون تومان به بخش خصوصی واگذار شده است که در جای خود قابل توجه، تامل و بررسی از سوی مسئولان مربوطه است اما نکته مهم و قابل توجه دیگر در این میان، پرداخت نشدن حقوق کارگران این معدن از سوی بهره بردار جدید است.
در همین رابطه، اخیرا برخی کارگران این معدن با ارسال پیام به الو صنایع ضمن انتقاد از این شرایط، خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر مسئولان شدند.

یکی از اهالی شهر کلیبر دراستان آذربایجان شرقی و از کارگران این معدن در ارسال پیامی برای سرویس الو صنایع این رسانه، نوشته است:
اخیرا به دلیل مشکلات پیش آمده و پرداخت نشدن حقوق‌ها، کارگران نفلین سینیت کلیبر در اعتراض به این موضوع و نقض امنیت شغلی خود دست به تجمع و اعتراض زدند اما تاکنون فایده‌ای نداشته است.
البته فرماندارکلیبر به همراه تعدادی از مسئولین این شهر از معدن کلیبر بازدید کردند و با کارگران درباره مشکلاتشان گفتگو کردند ولی تاکنون اقدام خاصی انجام نشده است

 

*** علت اصلی اعتراضات کارگران معادن واگذار شده به بخش خصوصی

 

این مخاطب گرامی در ادامه پیام خود، نوشته است:
علاوه بر کارگران معدن نفلین سینیت، بعضی از کارگران معادن دیگر نیز دست به اعتراض زده‌اند و همه این اعتراضات نیز ناشی از اشتباهات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) در خصوصی‌سازی‌هایی است که انجام داده است.
مثلا دراستان مازندران کارگران معدن گلندرود نیز همین شرایط را دارند.

 

*** عدم پاسخ ایمپاسکو

 

به گزارش صنایع، این موضوع توسط خبرنگار سرویس صنایع معدنی از شرکت ایمپاسکو پیگیری شد اما متاسفانه موفق به گفتگو با مسئولان این شرکت نشده است و مدیران این شرکت یا ایمیدرو واکنش خاصی به این خبر نداشتند و ترجیح دادند سکوت کنند.
این موضوع از سوی خبرنگار صنایع پیگیری و بلافاصله پس از دریافت اخبار جدید، آن را به اطلاع شما مخاطبان گرامی و کارگران محترم معدن نفلین سینیت خواهد رساند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع