کد خبر:385852
پ
اراضی
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ارومیه:

شناسایی ۳۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان ارومیه

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ارومیه از شناسایی ۳۰۰ فقره بنا و مستحدثات غیر مجاز تغییر کاربری اراضی کشاورزی از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ارومیه از شناسایی ۳۰۰ فقره بنا و مستحدثات غیر مجاز تغییر کاربری اراضی کشاورزی از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.

 

*** گشت های حفاظت از اراضی کشاورزی

 

به گزارش صنایع، پرویز امجدی در جلسه هماهنگی و رسیدگی به مسائل گشت های حفاظت از اراضی کشاورزی، با اعلام این خبر، گفت:

 از ابتدای سال جاری تا امروز ۳۰۰ فقره بنا و مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان شناسایی شده که ۵۱ فقره از طریق گزارشات سامانه مردمی CMS و ۲۴۵ فقره توسط گشت های یگان حفاظت از اراضی کشاورزی بوده است.

 از این تعداد برای ۳۰۰ فقره اخطاریه صادر و ۱۶۳ مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ و ۱۱ فقره حکم قلع و قمع بنا و مستحدثات غیرمجاز در اراضی کشاورزی اجرا و اراضی زراعی و باغی به چرخه تولید بازگشته است.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰ مورد خبر از سامانه مردمی CMS گزارش شده که ۸۶ مورد آن توسط یگان گشت حفاظت از اراضی شهرستان بررسی و ما بقی در حال بررسی و بروزرسانی است.

 

به گزارش صنایع، سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ارومیه در پایان، تاکید کرد:

 به طور متوسط روزانه ۱۵ مورد گزارش مردمی از این سامانه دریافت می شود که در کنار شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز اراضی کشاورزی ضروری است اخبار ارسالی از سامانه رصد و به روز رسانی شود.

برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان در سال جاری تشدید شده و گشت‌های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی به طور مستمر در حال رصد هرگونه فعالیت غیرمجاز در اراضی کشاورزی هستند.

صداوسیما

 

 

انتهای پیام///