اخبار برگزیده

کد خبر:367210
پ
موسوی لارگانی
عضو هیئت تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه:

فعالیت بازنشستگان و دریافت حقوق‌های نجومی دو تخلف فولاد مبارکه/ گزارش تحقیق و تفحص به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود

عضو هیئت تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود، فعالیت بازنشستگان و دریافت حقوق‌های نجومی را دو تخلف فولاد مبارکه معرفی کرد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود، فعالیت بازنشستگان و دریافت حقوق‌های نجومی را دو تخلف فولاد مبارکه معرفی کرد.

 

*** تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه

 

به گزارش صنایع، سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه ، گفت:

فولاد مبارکه مجتمعی است که با بیت‌المال ساخته شده و متعلق به گروه و فرد خاصی نیست و در آینده‌ای نزدیک می‌تواند به عدم وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کمک شایانی انجام دهد.

با استفاده از ظرفیت فولاد مبارکه می‌توان به موضوعاتی مانند اشتغالزایی، افزایش صادرات غیرنفتی، رشد اقتصادی و… کمک کرد این در حالی است که در سال‌های اخیر عده‌ای این مجتمع را ملک شخصی خود قلمداد کردند و برای حفظ صندلی خود حیف و میل و بریز و بپاش‌های بسیاری کردند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

علیرغم اینکه سازمان بازرسی کل کشور ۲ بار به صورت رسمی خطاب به وزیر وقت صمت نامه زد که مدیرعامل این مجتمع براساس قانون عدم به کارگیری بازنشستگان اجازه ادامه فعالیت ندارد و باید برکنار شود اما از آنجا که رئیس جمهور سابق از وی حمایت کرده و مطرح کرد که با توجه به اینکه این مجموعه خصوصی است، نمی‌توان مدیرعامل را جابه‌جا کرد.

حال این سوال مطرح می‌شود که اگر فولاد مبارکه برای بخش خصوصی است، دارای مجمع و سهامدار است و انتصاب افراد به رئیس جمهور و رئیس دفتر رئیس جمهور ارتباطی ندارد.

 

لارگانی با بیان اینکه اگر فولاد مبارکه برای بخش خصوصی است چرا ۵ نفر از اعضای هیات مدیره توسط دولت تعیین می‌شود؟ تصریح کرد:

باید به این نکته اشاره کرد که بیشترین سهم فولاد مبارکه دولتی است؛ حدود ۳۰ درصد سهام این مجتمع برای سهام عدالت است که مدیریت آن همچنان با دولت است، حدود ۲۰ درصد سهام آن متعلق به ایمیدرو بوده و حدود ۱۵ درصد از سهام این مجموعه برای بانک انصار زیرمجموعه بانک سپه است در واقع حدود ۶۵ درصد سهام این مجتمع متعلق به دولت است.

گزارش هیات تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه تدوین شده و در کمیسیون صنایع و معادن نیز به تصویب رسیده است. انتظار می‌رود این گزارش هرچه سریعتر در صحن علنی مجلس ارائه شود.

 

*** دو تخلف فولاد مبارکه

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان فعالیت بازنشستگان در فولاد مبارکه و دریافت حقوق‌های نجومی را از جمله تخلفات شناسایی در این گزارش دانست و اضافه کرد:

افرادی از سوی دولت قبل به مدیرعامل این مجموعه معرفی شدند و با وجود اینکه حتی یک روز هم در این مجموعه حاضر نشدند اما حقوق‌های ۴۰ میلیون تومانی دریافت کردند از دیگر تخلفات احصا شده است.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید