کد خبر:363627
پ
مزرعه
الو صنایع

انتظار ۱۷ ساله مزرعه شیلات برای دریافت مجوز فعالیت

صاحب یک مزرعه شیلات در حوالی ساوه با ارسال پیامی به الو صنایع از انتظار ۱۷ ساله این مزرعه برای دریافت مجوز باوجود مجاورت این مزرعه با رودخانه، انتقاد کرد.

صاحب یک مزرعه شیلات در حوالی ساوه با ارسال پیامی به الو صنایع از انتظار ۱۷ ساله این مزرعه برای دریافت مجوز باوجود مجاورت این مزرعه با رودخانه، انتقاد کرد.

 

*** انتقاد از روند دریافت مجوز در کشور

 

به گزارش صنایع، رستمی صاحب این مزرعه  با ارسال پیام برای سرویس الو صنایع این رسانه، نوشت:

در سال ۸۳ پس از مراجعه به سازمان جهاد به اخذ موافقت اولیه و انجام کار‌های کارشناسی اقدام به ساخت استخر پرورش ماهی کردم.

پس از ساخت مجموعه، دستگاه صدور مجوز عوض می‌شود و از جهاد به نظام مهندسی، کشاورزی منتقل می‌شود.

همین تغییر دستگاه صادرکننده مجوز، باعث می‌شود تا در روند صدور مجوز نیز تغییراتی ایجاد شود و سند ملکی که قبلا برای صدور مجوز لازم نبود مورد مطالبه قرار گیرد.

با رایزنی‌های سه تا چهار ساله این مشکل مرتفع می‌شود، اما این پایان ماجرا نیست و این بار مجموعه برای دریافت آب به اداره آب مراجعه می‌کند.

اما اداره آب با مخالفت برای تخفیف آب رودخانه مجاور در پرورش ماهی بدون هیچ دلیلی مجوز‌های لازم برای راه اندازی این مجموعه پرورش ماهی را صادر نمی‌کنند.

 

صاحب این مزرعه در پایان، آورده است:

این مجموعه که سالانه ظرفیت تولید ۲۰ تن ماهی قزل آلا را دارد حالا ۱۷ سال است که بلااستفاده مانده و سالانه ضرر یک میلیارد تومانی روی دست‌مان گذاشته است.

 

*** اصلاح قانون صدور مجوز

 

به گزارش صنایع، این در حالی است که سازمان‌های مختلف تنها تا ۱۸ اسفند فرصت دارند که همه روند دریافت مجوز را روی پرتال‌های خود قرار دهند و اگر ظرف هفت روز کاری، شخص از سازمان مربوطه پاسخی بابت دریافت مجوز نگیرد این به منزله موافقت با صدور مجوز تلقی می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول