اخبار برگزیده

کد خبر:83259
پ
بافت فرسوده

بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهر تهران

شهردار تهران در بازدید شبانه از بافت‌های فرسوده پایتخت، بازآفرینی این بافت‌های ناکارآمد شهری را یکی از اولویت اصلی مدیریت شهری دانست.

شهردار تهران در بازدید شبانه از بافت‌های فرسوده پایتخت اعلام کرد، بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری یکی از اولویت اصلی مدیریت شهری است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، سید محمدعلی افشانی در این بازدید گفت: این مهم مورد تاکید رییس محترم جمهوری است و بر اساس دستور ایشان، همه دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها مکلف هستند، خدمات مورد نیاز را به این منظور ارائه کنند.

 

*** گام های اساسی در جهت بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری

 

وی با اشاره به اینکه بر این اساس، شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی نیز موظف هستند در جهت بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری گام‌های اساسی بر دارند، اظهار کرد:

تسهیل گری در تملک واحدهای مسکونی بافت های ناکارآمد و نوسازی آن ها با هدف تبدیل بافت‌های فرسوده و ناایمن به بافت های کارآمد و مقاوم را در دستور کار داریم.

 

شهردار تهران با بیان اینکه فرآیند بازآفرینی محدود به نوسازی املاک فرسوده نیست بلکه به این منظور نوسازی محله ای پایدار هدف گذاری شده است، اظهار کرد:

مسیر حدود ١٠ کیلومتری خط آهن در دل مناطق ١٧ و ١٨ فرصت خوبی است تا با استفاده از آن، نسبت به نوسازی بافت فرسوده اطراف این مسیر و ایجاد فضای سبز و مجموعه های تفریحی و فرهنگی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده این مناطق به عنوان اولویت اول اقدامات مناطق ١٧ و ١٨ اقدام کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهردار تهران در این دیدار از بافت فرسوده سطح منطقه، پروژه تجمیع املاک فرسوده، مسیر راه آهن موسوم به محور نیلوفری، پارک آموزش ترافیک منطقه، مجموعه دارالشهداء و مقبره الشهداء دیدار کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید