کد خبر:70029
پ
n82777968-72078953

پرداخت ۴۱۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‎های تولیدی استان قم

رئیس سازمان صنعت قم: برای حمایت از تولید و اشتغال جوانان استان، از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‎های تولیدی استان قم پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت قم: برای حمایت از تولید و اشتغال جوانان استان، از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‎های تولیدی استان قم پرداخت شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، محمود سیجانی در چهاردهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: برای حمایت از تولید و اشتغال جوانان استان، از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۵۴۷ واحد صنعتی و کشاورزی استان قم پرداخت شده است.

 

***رشد ۱۰۰درصدی پرداخت تسهیلات به واحد‎های تولیدی استان قم

 

وی افزود: این میزان پرداخت تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۰۰ درصدی مواجه بوده است و امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه یابد.

سیجانی بیان کرد: از این میزان سه هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی متقاضی و ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز به ۳۲۹ واحد کشاورزی پرداخت شد.

وی ادامه داد: استان قم در مجموع پرداختی تسهیلات رونق تولید در جایگاه شانزدهم کشور و از نظر پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یادآور شد: سامانه بهین یاب برای پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش گردشگری باز است و فعالان این عرصه می‎توانند برای برخورداری از تسهیلات مورد خود در این سامانه ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: همچنین واحدهای صنفی استان نیز می‎توانند برای برخورداری از تسهیلات مربوط به بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی که مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است به سامانه «ایرانیان اصناف» مراجعه کنند.

سیجانی ادامه داد: امیدواریم با همکاری بانک‎های عامل، شاهد سرعت بخشیدن در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید و در نتیجه آن حفظ و ارتقا سطح تولید و اشتغال استان قم باشیم.

به گزارش خبرگزاری صنایع، روند پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی از تیرماه سال گذشته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

گفتنی است فرآیند ثبت نام مرحله جدید تسهیلات رونق تولید در قم پیرو دستورالعمل اردیبهشت ماه سال جاری وزیر صنعت، معدن وتجارت، همزمان با سراسر کشور به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و حفظ دستاوردهای بخش صنعت آغاز شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =

کلید مقابل را فعال کنید