کد خبر:484960
پ
قیمت دلار
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا:

۸.۷ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد/ اختصاص ۲.۳ میلیارد دلار به کالاهای اساسی

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا با اعلام اینکه ۸.۷ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد، از اختصاص ۲.۳ میلیارد دلار به کالاهای اساسی خبر داد.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا با اعلام اینکه ۸.۷ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد، از اختصاص ۲.۳ میلیارد دلار به کالاهای اساسی خبر داد.

 

*** جزئیات تامین ارز کشور

 

به گزارش صنایع، اصغر بالسینی با بیان اینکه برای کالاهای اساسی ۲میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار، برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۴ میلیارد و ۶۸۳ میلیون دلار و برای خدمات ۱۹۹ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و ۴۹۹ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت، اظهار داشت:

برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی ۲ میلیارد و ۳۶ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۳۲۶ میلیون دلار و در مجموع ۲ میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالاهای ضروری با قیمت ارزان‌تر پرداخت شد.

 

وی در ادامه، افزود:

تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل ۷۶۴ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل ۵۸۴ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۳۸۰ میلیون دلار، «ماشین‌آلات و تجهیزات تولید» معادل ۳۲۸ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۲۷۱ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۳۹۸، ۸۷، ۳۰۹، ۲۱۵ و ۱۳ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال جاری دریافت کرده‌اند.

 

*** تخصیص ارز صنایع

 

به گزارش صنایع، سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا در پایان و با بیان اینکه نرخ تامین ارز در سامانه نیما ۴۱ هزار تومان و در سرفصل واردات در مقابل صادرات نرخ به صورت توافقی است، بیان کرد:

۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار ارز نیمایی و ۴۷۷ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع