کد خبر:484033
پ
دلار بلوکه
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران:

۶.۲ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد/ پرداخت ۱.۵میلیارد دلار برای کالاهای اساسی

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران ضمن اعلام تامین ۶.۲ میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای سال جاری تا ۱۸ اردیبهشت، از پرداخت ۱.۵میلیارد دلار برای کالاهای اساسی خبر داد.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران ضمن اعلام تامین ۶.۲ میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای سال جاری تا ۱۸ اردیبهشت، از پرداخت ۱.۵میلیارد دلار برای کالاهای اساسی خبر داد.

 

*** جزئیات تامین ارز واردات در سال جاری

 

به گزارش صنایع، اصغر بالسینی با بیان اینکه برای کالاهای اساسی یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار،‌برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۳ میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلار و برای خدمات ۱۵۰ میلیون و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و ۶۴ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت، اظهار داشت:

برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۱۹۱ میلیون دلار و در مجموع یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز پرداخت شد.

 

وی در ادامه، افزود:

تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل ۶۳۴ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل ۳۶۴ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۲۶۱ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۲۲۶ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۲۳۳ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه های صنایع همچنین به ترتیب ۳۱۳، ۴۳، ۲۴۵، ۱۴۱ و ۷ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز ۱۸ اردیبهشت سال جاری دریافت کرده‌اند.

یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون دلار ارز نیمایی و ۳۱۵ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

 

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در پایان، اعلام کرد:

تاکنون بیست و چهار حراج شمش طلا در این مرکز انجام شده و در مجموع نیز بیش از ۳.۵ تن طلا به فروش رسیده است. در آخرین حراج از مجموع ۴۱۰ کیلوگرم طلای عرضه شده ۳۱۹ کیلو گرم با میانگین قیمت ۴ میلیارد و ۴۴۳ میلیون تومان به فروش رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع