کد خبر:480431
پ
بیمه+سلامت
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت عنوان کرد

خبر مهم درباره نحوه تمدید بیمه سلامت در 1403

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت عنوان کرد بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور بیمه سلامت هستند که برای تمدید بیمه خود نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت عنوان کرد بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور بیمه سلامت هستند که برای تمدید بیمه خود نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

 

*** خبر مهم درباره بیمه سلامت

 

به گزارش صنایع، محمدمهدی ناصحی در مورد وضعیت تحت پوشش قرار دادن بیمه سلامت گفت: ­۵ دهک اول جامعه همچنان بیمه رایگان با توجه به­ تامین اعتباری که برای بودجه ۱۴۰۳ انجام شده، ­ خواهند داشت.

با همکاری مجلس و دولت، مجموعه وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت اقدام مهمی را در راستای بیمه رایگان پنج دهک اول جامعه انجام دادند و به این ترتیب علاوه بر بیمه رایگان سه دهک اول، با اصرار بیمه سلامت در سال گذشته دو دهک دیگر هم به آن اضافه شد تا به این ترتیب مردم دغدغه‌ای برای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی نداشته باشند.

 

وی در ادامه افزود:

همچنین تخفیف‌های ویژه برای سایر دهک‌ها در نظر گرفته شد؛ به طوری که دهک ششم ۲۰ درصد، دهک هفتم ۳۰ درصد، دهک هشتم ۴۰ درصد و دهک نهم ۵۰ درصد حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند و مابقی توسط دولت پرداخت می‌شود.

این موضوع گام مهمی در جهت افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی است. توجیه ما نیز در این زمینه خدمت رسانی بیشتر و آسیب کمتر به مردم است.

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان در مورد جمعیت تحت پوشش این بیمه گفت:

جمعیت بیمه شدگان مانیز­ به صورت قطعی نزدیک به ۴۰ میلیون نفر است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع