کد خبر:472096
پ
سازمان توسعه تجارت تعهد ارزی
صنایع گزارش می‌دهد:

سازمان توسعه تجارت خواستار توقف یک بخشنامه ارزی شد

سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به بانک مرکزی، خواستار توقف یک بخشنامه ارزی اخیر با توجه به عدم هماهنگی با این سازمان شد.

سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به بانک مرکزی، خواستار توقف یک بخشنامه ارزی اخیر با توجه به عدم هماهنگی با این سازمان شد.

 

*** نامه‌نگاری سازمان توسعه تجارت با بانک مرکزی

 

به گزارش صنایع، سازمان توسعه تجارت در نامه ای به بانک مرکزی، خواستار توقف بخشنامه ارزی اخیر با توجه به عدم هماهنگی ها شد.

لازم به ذکر است در بخشنامه‌ای که در آبان ماه توسط بانک مرکزی ابلاغ شده بود، امکان اصلاح ثبت سفارش با توجه به برخی قوانین و مقررات مورد تاکید قرار گرفته بود.

 

گفتنی است در بند 1 این بخشنامه آمده بود:

1- درخواست اصلاح ثبت سفارش جهت تغییر کد تعرفه کالایی و یا شرح کالا منوط به عدم ایجاد تعهد در سامانه رفع تعهد ارزی وارداتی و عدم تغییر گروه کالایی کالای اولیه و اخذ تاییدیه از وزارتخانه ذیربط مبنی بر موافقت با اصلاح ثبت سفارش با نظر داشت ارزش کالای اصلاحی در زمان ثبت سفارش کالای اولیه و تأیید مشمولیت کد تعرفه و کالای اصلاحی جهت تأمین ارز با نوع نرخ ارز تأمین شده اولیه با نظر داشت لزوم کنترل و نظارت بر قیمت گذاری و فروش کالا بر پایه نوع نرخ ارز تأمین شده اولیه صرفاً برای یک مرتبه امکان پذیر خواهد بود.

در این موارد درخواست اصلاح گواهی ثبت آماری منوط به مطابقت گروه کالایی کالای اصلاحی مندرج در پرتال ارزی با گروه کالایی کالای اولیه در زمان ثبت سفارش امکان پذیر می باشد.

 

وزارت صمت , سازمان توسعه تجارت , بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ,

 

در خواست سازمان توسعه تجارت خواستار برای توقف اجرای بخشنامه بانک مرکزی

این در حالی است که سازمان توسعه تجارت در نامه ای به اداره تدوین مقررات ارزی بانک مرکزی، با اشاره به عدم هماهنگی و استعلام نظر کارشناسی از این سازمان و همچنین بروز مشکلات متعدد بانکی و اداری برای بازرگانان و فعالان اقتصادی کشور ناشی از ابلاغ و اجرای ابلاغیه موصوف، مقتضی است دستور فرمایید تا زمان ایجاد هماهنگی ها و بررسی های کارشناسان در این خصوص، اجرای مصوبه صدرالاشاره متوقف شود.

 

وزارت صمت , سازمان توسعه تجارت , بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ,

 

 

انتهای پیام///